Kuchynská hubka je omnoho užitočnejšia, ako si myslíte: 11 netradičných využití, ktoré vás prekvapia!

Na umývanie riadu ju používame asi všetci. Presvedčte sa však, že tento nenápadný pomocník v domácnosti má omnoho širšie možnosti využitia, ako sa môže zdať!

Na umývanie riadu ju používame asi všetci. Presvedčte sa však, že tento nenápadný pomocník v domácnosti má omnoho širšie možnosti využitia, ako sa môže zdať!

Odstránia žmolky a vytiahnuté vlákna

Na svetroch a iných kúskoch oblečenia sa časom vytvárajú nepekné žmolky. Odstrániť ich rýchlo a šetrne vám pomôže hubka. Jednoducho jemne prechádzajte drsnejšou časťou hubky po povrchu tkaniny a so žmolkami si rýchlo poradíte.

Udržuje rastliny hydratované a vyživené

flowers1

flowers2

Ak hubku uložíte na dno kvetináča, vsiakne prebytočnú vodu a zabráni tomu, aby korene rastlín zhnili vplyvom prílišnej vlhkosti. Na druhej strane vlahu a živiny zadrží (aby celkom neunikli cez drenážne otvory) a udržuje tak rastlinu hydratovanú a vyživovanú.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Pomôže popasovať sa s chlpmi od domácich miláčikov

Pomocou navlhčenej hubky dostanete z kobercov aj chlpy, ktoré nezvládne vysať vysávač.

Ľadový obklad bez neporiadku

Vodou nasiaknutú hubku vložte do uzatvárateľného plastového vrecka a do mrazničky. Máte tak k dispozícií skvelý ľadový obklad, alebo prenosné chladacie teleso (napríklad ak prevážate potraviny a nechcete, aby sa pokazili. Ľad sa v štruktúre hubky rozpúšťa pomalšie a navyše, nevznikne z neho žiaden neporiadok.

Ochráni krehké veci

Pri sťahovaní, alebo premiestňovaní krehkých vecí, použite hubky na ochranu pred poškodením.

Vyrobte si jednoduchý odlakovač na nechty

Do menšieho uzatvárateľného pohára vtlačte hubku, ktorú ste predtým nechali nasiaknúť odlakovačom na nechty. Potom stačí do vnútra strčiť nechty a zbavíte sa laku celkom bez práce.

Na tesnenie

Ak máte na oknách alebo dverách škáry, cez ktoré prúdi dnu chladný vzduch, vtlačte do nich kúsky špongie. Ide o skvelý izolant.

Pre deti

Mäkké hubky môžete nastrihať na kúsky a vyrobiť ich mäkké hračky a stavebnice pre deti. Navyše, keď sa takáto stavba zrúti, nemusíte sa obávať nepríjemného hrmotu, alebo toho, že sa jednotlivé kúsky poškodia.

Na aranžovanie

Niektoré šikovné gazdinky používajú hubku ako náhradu aranžérskej hmoty.