Nechajte kriedu v zásuvke s príborom a zajtra budete ohromení: Stojí len pár centov no ušetrí vám stokrát viac!

656 0

Niekoľko kusov kriedy stojí len pár centov, ale ušetrí vám stokrát viac. Navyše, kvôli niektorým vlastnostiam tejto bielej látky je len veľmi ťažké, nájsť k nej inú alternatívu. V kuchyni a celej domácnosti by mala byť krieda vždy poruke. Toto je dôvod!

Krieda v kuchyni

použitie kriedy

Snehovo biele obrusy

Ukazuje sa, že obrus nemusíte naškrobiť, aby nezažltol a perfektne držal tvar. Ak ho pred praním potriete kriedou , zachová si bielu farbu a nezažltne, tento trik perfektne funguje aj na biele oblečenie.

Proti plesniam, zápachu a škodcom

Krieda by mala byť v každej komore, skrinke a zásuvke v kuchyni. Porézna štruktúra absorbuje vlhkosť aj pachy a bráni tak vzniku plesní, zatuchnutiu či škodcom, ktorých práve takéto prostredie priťahuje.

krieda v kuchyni

Ochrana pred mravcami

Krieda síce nevystraší potravinovú moľu, ale pre mravce je doslova nočnou morou. Môžete si byť istý, že hranicu z kriedy mravce nikdy neprekročia.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Zatočí mastnými škvrnami

Krieda je perfektná na odstránenie mastných škvŕn na odeve. Nanesiete ju v hrubšej vrstve na škvrnu a vyperiete odevy ako zvyčajne. Krieda dokáže pohltiť mastnotu na viacerých typoch materiálov. Nechajte pôsobiť 10 minút.

prečo uchovávať kriedu

Príbory a strieborné šperky ostanú v perfektnom stave – účinkuje rýchlo

Chcete vidieť váš odraz v lyžičkách a striebornom príbore? Potom vložte jednu kriedu do zásuvky s príborom a tiež do vašej šperkovnice. Ušetrí vám to kopec peňazí za odborné čistenie a leštenie cenností u zlatníka. Krieda absorbuje vlhkosť a striebro ochráni pred sčernaním. Krieda je zvlášť užitočná na ochranu niklu a striebra! Zmesou kriedy a alkoholu vyleštíte aj zašlé cínové riady. Jednoducho vyčistite a potom dôkladne opláchnite vodou. Budú opäť lesklé a bezchybné.

Žiadne fľaky na stenách

Ak je kuchyňa vyzdobená čarbanicami vašich detí, skúste tieto miesta a rovnako tak aj tmavé fľaky prebehnúť kriedou. Je to najrýchlejšia pomoc.

Vytiahne vlhkosť zo skrine

Zviažte pár kúskov kriedy dohromady, alebo ju preložte do sieťkovaného vrecka a vložte do poličiek v skrini, alebo priamo na ramienko. Krieda má poréznu štruktúru a pohlcuje vlhkosť z priestoru. Nechajte jednoducho pôsobiť a po týždni-  dvoch týždňoch nechajte vysušiť na slnku.

Do koša na bielizeň

Proti plesniam a nadbytočnej vlhkosti, ktorá sa zvykne držať v koši na prádlo môžete bojovať skutočne jednoducho. Vložte na dno otvorené vrecko s niekoľkými kriedami. Kriedy začnú hneď pohlcovať nadbytočnú vlhkosť a predchádzajú vzniku plesní, ktoré sa uvoľňujú aj do ovzdušia vo vašom byte. Rovnaký postup môžete zopakovať aj vo vašom šatníku a na miestach, kde máte problém s nadbytočnou vlhkosťou.

Žlté škvrny na golieri a v podpazuší

Ak sa na bielom oblečení potýkate s nepeknými škvrnami od potu, pomôže vám opäť krieda. Po znečistených miestach jemne prechádzajte bielou kriedou a nechajte pôsobiť 10 minút. Potom vyperte ako zvyčajne.

Zabráni hrdzaveniu náradia

Kúsky kriedy vložte do kufríka s náradím. Krieda pohltí prebytočnú vlhkosť a predídete tak hrdzaveniu náradia vo vnútri.

Zaseknutý kľúč

Ak sa vám dvere ťažko odomykajú a kľúč sa v zámke často zasekáva, pomôže vám krieda. Potrite kľúč kriedou a vyskúšajte to teraz. Odomykanie pôjde ako po masle.

Zachráni obľúbené topánky

Ak sa vám na obľúbených semišových topánkach objavili nepekné škvrny, nasypte na ne kriedový prach a nechajte pôsobiť cez noc. V dopoludňajších hodinách potom jednoducho oprášte a uvidíte, že po škvrnách nebude ani stopy.

Nové kriedy zo zvyškov

Ak nájdete doma malé zvyšky z kriedy nevyhadzujte ich. Rozdrobte ich na prášok, zmiešajte s trochou vody a túto zmes navrstvite do formičiek. Vytvoríte tak novú kriedu pre vaše ratolesti v tvaroch, farbách a prevedeniach.

Témy:


Pridajte svoj komentár