Krásny trávnik za 1 týždeň: Profesionál ukázal jednoduchý trik, ako zakryť škvrny a urýchliť rast trávy v rekordnom čase!

Tiež sa snažíte ako viete, ale na niektorých miestach na vašom pozemku tráva jednoducho nerastie tak, ako by ste chceli? Uschnuté plochy, alebo miesta, na ktorých rastie veľmi riedko a pomaly.

Tiež sa snažíte ako viete, ale na niektorých miestach na vašom pozemku tráva jednoducho nerastie tak, ako by ste chceli? Uschnuté plochy, alebo miesta, na ktorých rastie veľmi riedko a pomaly. Pre každého, kto dôverne pozná tento problém máme skvelý tip. Tento záhradkár vám totiž poradí najjednoduchší postup, ako trávnik zveľadiť už za jediný týždeň. Všetko, čo musíte urobiť je dodržať jednoduchý postup.

Postup krok za krokom

Pripravíme prázdny fúrik do ktorých nasypeme piliny alebo rašelinový mach (stačia však piliny).  Do pilín nasypeme trávne osivo (v tomto prípade bolo použité 1,3 kg osiva).

Všetko dobre premiešame lopatou.

Celú zmes dobre zavlažíme a premiešame. Potom jednoducho prikryjeme plachtou, zaťažíme a necháme klíčiť 5-7 dní.

Keď semeno naklíči vezmeme 3 lopaty takto naklíčenej hmoty a vmiešame do fúrika naplneného ornicou (najvrchnejšia vrstva pôdy). Teraz už len stačí navrstviť na holé miesta na trávniku, alebo na miesta, na ktorých chcete, aby tráva rástla rýchlejšie a hustejšie. Zavlažíme s vodou a pravidelne zalievame.

Po týždni sa môžete tešiť na prvé úžasné výsledky.

Video postup:

 

Dnes najobľúbenejšie