Váš vianočný kaktus nebol nikdy krajší: Bude kvitnúť ako divý a to len vďaka týmto jednoduchým krokom!

562

Táto neobvyklá rastlina sa môže stať nádhernou ozdobou Vianoc! Stačí len dobre poznať jej nároky a starostlivosť bude hračka. Preto vám dnes prinášame zopár užitočných rád z retete-usoare, vďaka ktorým bude váš vianočný kaktus krajší ako kedykoľvek predtým.

Už jeho názov napovedá, že zvyčajne kvitne na Vianoce, alebo neskoro na jeseň. Kvitnutie však nie je samozrejmosťou a aby ste sa mohli tešiť z jeho krásnych kvetov, treba dodržať niekoľko dôležitých zásad. Mnoho ľudí robí chybu, že sa oňho starajú ako o obyčajný kaktus.

Starostlivosť

1. Vianočný kaktus nemá rad južnú, ani západnú stranu, pretože neznesie ostré priame slnko. Ideálna teplota preň je 15 °C – celoročne.

2. V lete môže byť aj vonku, je však dôležité každý deň ho polievať.

3. Vianočný kaktus by mal byť umiestnený na pokojné miesto a nemá rád presuny. Preto mu vyberte stále miesto, ktoré radšej nemeňte.

4. Na jar ho treba vždy pohnojiť, avšak používajte len polovičnú dávku odporúčaného dávkovania, ktoré je uvedené na obale. V lete jeho vetvy začínajú rásť a počas tohto obdobia je potrebné hojiť ho iba raz za 2 mesiace. Od septembra už nehnojte až do jari.

5. Na konci februára je vhodné vianočný kaktus presadiť, pretože v tomto období už nekvitne. Je dôležité, aby ste mladé rastliny presádzali každý rok a tie staršie asi raz za 5 rokov. Vyberajte široký kvetináč a nie príliš vysoký.

6. Vianočný kaktus síce nemá rád priame slnečné žiarenie, ale potrebuje svetlé miesto. Vyžaduje si výdatnú zálievku.

7. Jeden presun si tento krásavec predsa len vyžaduje. Keď zakvitne, premiestnite ho na chladnejšie miesto a nechajte ho tam do konca marca, až kým nezačne jeho vegetačné obdobie.

Riaďte sa týmito jednoduchými radami a váš vianočný kaktus bude vašou pýchou!

Témy:


Pridajte svoj komentár