Krásne ozdoby, ktoré si vykúzlite za pár centov: Nikto vám neuverí, že ste ich nekúpili v obchode!

Nekupujte vianočné ozdoby a radšej si ich vyrobte sami podľa tohto návodu z youtube. Nielen že ušetríte, ale urobia vám ešte väčšiu radosť!

Potrebujeme:

dekoračnú trblietavú gumu (v dvoch farbách)

nožnice

taviacu pištoľ

Postup:

Gumu si nastriháme na rovnaké pásiky s dĺžkou 14 cm a šírkou 0,8 cm. Pásiky dvoch farieb striedavo prekladáme a prilepujeme v hornej časti.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Zlepíme striedavo 3 prúžky jednej farby a 3 druhej farby. Potom urobíme to isté s ďalšími šiestimi prúžkami (opäť 3 v jednej farbe a 3 v druhej) ale tak, aby začínali tou istou farbou a nalepujeme ich z druhej strany.

Keď máme hotový aj druhý kus prúžkov, priložíme oba vzniknuté kusy k sebe lícnou stranou a 1 cm zošikma odstrihneme smerom do rohu.

Spodnú stranu prúžkov nalepujeme na seba vždy o kúsok vyššie (viď obrázok).

Nad okraj posledného prilepeného prúžku si nanesieme pás lepidla, všetky zlepené pásiky stočíme a prilepíme. To isté potom urobíme aj s druhým kusom zlepených pásikov.

Tieto dva kusy teraz priložíme k sebe do tvaru srdiečka a zlepíme v dolnej, aj hornej časti.

Zoberieme si ešte jeden pásik s rozmerom 8cm x 0,8 cm a prevlečieme ho cez očká na srdiečku. Vzadu zlepíme. Potom celé srdiečko prilepíme napríklad na strieborný kúsok dekoračnej gumy a vystrihneme podľa tvaru srdiečka.

Nakoniec ostáva už len prilepiť dopredu kamienok a upevniť uško na zavesenie. Hotovo. Krásna dekorácia je na svete!