Krásne a nebesky chutné šišky v tvare kvetu: Keď ich dám na stôl, o chvíľu neostane ani jedna!

Tieto šišky podľa receptu na youtube sú naozaj originálne, krásne a veľmi chutné. A pritom ich príprava nie je žiadna veda!

Tieto šišky podľa receptu na youtube sú naozaj originálne, krásne a veľmi chutné. A pritom ich príprava nie je žiadna veda!

Potrebujeme:

200 ml pohár

1 pohár mlieka

1 a 1/2 pohára vody

1/2 pohára oleja

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

3 PL cukru

1 PL sušeného droždia

15 g vanilkového cukru

2 poháre hladkej múky

1 ČL soli

džem

práškový cukor na posypanie

Postup:

Do veľkej misy si nasypeme cukor, droždie, vanilkový cukor, zalejeme mliekom, vodou a vymiešame metličkou. Následne prilejeme olej, pridáme soľ, postupne zapracujeme múku a vymiešame metličkou.

Vypracujeme vláčne cesto a necháme ho prikryté potravinárskou fóliou, aby nakyslo.

A teraz trik pre krásny tvar:

Cesto si preložíme na pomúčenú pracovnú dosku a vyformujeme z neho malé bochníčky. Tie roztlačíme na placku, do stredu umiestnime pohár a okraje narežeme ostrým nožom ako lupene. Tie potom jemne vytvarujeme, aby mali oblý tvar.

Takto vytvarujeme všetky bochníčky, preložíme ich na kúsky papiera na pečenie a začneme ich vysmážať na rozhorúčenom oleji z oboch strán do zlatista tak, že ich vložíme do oleja aj s papierom na pečenie.

Šišky ukladáme na papierové utierky, aby sme ich zbavili prebytočného oleja, do stredu navrstvíme džem a posypeme práškovým cukrom alebo ich ozdobíme čokoládou. Môžeme podávať. Prajeme dobrú chuť!