Dámy, toto vám uberie aj 10 rokov: Kozmetička poradila zázračný spôsob, ako zatočiť s tmavými kruhmi a opuchmi pod očami!

Kruhy pod očami sú jedným z najviditeľnejších vonkajších znakov únavy a nedostatku spánku. Nie vždy sa ich podarí prekryť make-upom a na našej tvári doslova svietia. Pri istom sociálnom experimente dokonca tipovali náhodní opýtaní ľuďom s tmavými kruhmi pod očami až o 10 rokov viac. Odstránenie kruhov pod očami však nie je žiadna veda. Nepotrebujete na to dokonca ani špeciálne masky ani korektory. Stačí, ak nazriete do svojej kuchyne alebo kúpeľne. Toto sú overené tipy od kozmetičky, ako sa zbaviť nepekných tmavých kruhov jednoduchými trikmi.

Najrýchlejšia pomoc na tmavé kruhy a opuch – stavte na zubnú pastu

Zostali ste na večierku trošku dlhšie a nechcete sa nasledujúci deň prebudiť s kruhmi pod očami? Žiadny problém. Stačí naniesť trošku obyčajnej zubnej pasty pod oči a ísť spať. Ráno budete vyzerať sviežo ako po prespanej noci. Ak ste nestihli naniesť pastu večer, skúste to ráno, kým sa budete chystať do práce. Rozdiel by ste mali vidieť už po pár minútach.

Odskúšaná kúra na odstránenie tmavých kruhov a opuchu

Potrebujeme:

1 lyžičku kávy
1 štipku čierneho korenia
1/4 lyžičky kokosového oleja

Postup:

Zmiešajte všetky prísady a dajte ich na kožu pod očami. Nechajte pôsobiť 5-10 minút a umyte teplou vodou, tvár pritom jemne masírujte. Táto maska ​​je skvelá, pretože obsahuje kofeín, ktorý zužuje cievy a pomáha znižovať opuch a tmavé kruhy.

Maska zo surových zemiakov, mlieka a hladkej múky 

Jemne nastrúhajte surový zemiak. Zmiešajte lyžicu výslednej hmoty s lyžičkou teplého mlieka a lyžičkou múky. Naneste okolo očí na 15 – 20 minút. Umyte teplou vodou. Zložky masky sú veľmi aktívne, používajte ju s opatrnosťou, ak máte sklony k alergiám.

Nepasterizované kravské alebo kozie mlieko

Vatový tampón namočte v kozom alebo kravskom mlieku (dobre vychladenom) priložte na oči a nechajte pôsobiť 15 minút. Mlieko hydratuje a vyživuje – jeho účinky sú porovnateľné s účinkom drahých krémov. Okrem toho, že okamžite pokožku zjemní, obsahuje tiež bielkoviny, enzýmy , aminokyseliny a antioxidanty, ktoré sú potrebné pre posilnenie a regeneráciu poškodenej pokožky.

Zemiaky

Surový zemiak rozkrojíme na tenšie plátky a vložíme vychladiť do chladničky. Potom si stačí priložiť na oči. Škrob obsiahnutý v zemiakoch preniká do pokožky, vyrovnáva vrásky a pôsobí ako simulant – kruhy sa po chvíli stratia a pokožka bude mať zdravý oddýchnutý vzhľad. Zemiaky rovnako dobre pôsobia aj na modriny, škrabance, drobné popáleniny či opuch. (V chladničke by mali byť plátky zemiakov – hrubé 1,5 cm– aspoň 10 minút, na očiach ich máme priložené 15 minút). Rovnako môžeme použiť aj vychladené plátky uhoriek. Zemiak je však lepšou voľbou.

Jablká a ovsené vločky

Jablká majú úžasnú vlastnosť – dokážu po náročnom dni rýchlo uvoľniť tvárové svaly a vyživiť pokožku. 2x za týždeň si naneste na tvár a pleť okolo očí zmes nastrúhaných jabĺk a ovsených vločiek. Nechajte pôsobiť 15-20 minút a potom zmyte.

Zelený čaj

Zelený čaj je bohatý na antioxidanty a taníny, ktoré dokážu zosvetliť pokožku, znižujú opuchy a pôsobia stimulačne na kožné bunky. Stačí, aby ste povarili 2 sáčky zeleného čaju v 100 ml vody po dobu 10 minút. Potom sáčky vyberte (čaj môžete rozriediť a vypiť). Sáčky vložíme do chladničky a keď sú dostatočne vychladené, priložíme na oči na 15 minút.

Paradajka

Ide o jedného z najefektívnejších bojovníkov proti tmavým kruhom – môže za to látka lykopém, ktorá zosvetľuje pokožku, znižuje opuch a vyživuje. Stačí, ak paradajku rozpučíte na kašu, pridáte štipku kurkumy alebo škorice, 2 lyžičky múky a pár kvapiek citrónovej šťavy. Nechajte pôsobiť 15 minút a potom opláchneme vlažnou vodou.

 

Mäta

Vezmite pár lístkov čerstvej mäty roztlačte v mažiari, pridajte pár kvapiek citrónovej šťavy a naneste na kruhy pod očami. Chladivý účinok mäty pôsobí takmer okamžite. Stačí, ak necháte pôsobiť pár minút.

Jedlá sóda

Do vlažného harmančekového čaju (cca 300 ml) alebo vlažnej vody, pridáme 1 lyžičku jedlej sódy. Keď sa sóda celkom rozpustí, namočte do tekutiny vatový tampón a priložte si ho na miesta pod očami, keď sa tmavé kruhy nachádzajú. Nechajte pôsobiť 10-15 minút a následne si tvár umyte vlažnou vodou.

Potom stačí naniesť bežný krém, ktorý používate a pozrieť sa bez obáv do zrkadla – tmavé kruhy sú preč.

Dnes najobľúbenejšie