Kozmetička poradila, ako používať morskú soľ spôsobom, o akom sa nám ani nesnívalo: Ženy, toto využijete každý deň!

Ženy, vedeli ste, že morská soľ je vynikajúca pre vašu pokožku a dokáže úžasné veci s vašou tvárou. Dokáže vyhladiť vrásky, omladiť, spevniť a vynikajúco hydratovať. Kozmetička poradila, ako ju využiť pre krásu.

domáce maska ​​recept

Priehľadné kryštály sú totižto veľmi bohaté na sodík, železo, draslík, síru a bróm. Inými slovami to pre vašu tvár bunková výživa, obohacovanie kyslíkom, rast nových buniek, ochrana pred infekciou, produkcia melanínu a ochrana pred predčasným starnutím. Stačí, ak sa ráno umyjete slanou vodou .

Masky na tvár z morskej soli

  • Na vyhladenie pokožky: 1 polievková lyžica kyslej smotany, 3 lyžice kefíru, 1 lyžička tekutého medu sa vymieša do hladka. Pridajte 1 lyžičku mletej morskej soli. Naneste na 15 minút na tvár, opláchnite, naneste krém.domáce masky recepty
  • Na povädnutú, ovísajúcu pokožku. Zmiešajte 1 lyžička rozdrvenej morskej soli s 1 polievkovou lyžičkou olivového oleja a 2 lyžičkami tekutého medu. Naneste na 15 minút na tvár, opláchnite teplou vodou, aplikujte krém.morskej soli
  • Výživujúca maska. Rozšľaháme vaječný žĺtok s 1 polievkovou lyžičkou krupice. Pridajte 1 lyžičku morskej soli a tekutého medu.čo potrebujete na umývanie
  • Čistiaca maska. Rovnaké množstvo morskej soli a sódy sa rozmieša s kefírom na hustú kašu. Aplikujte na vyčistenú tvár po dobu 10 minút v mieste najväčšieho nahromadenia čiernych bodiek. Umyte a naneste krém.ako umývať

Používajte tieto masky nie viac, ako dvakrát týždenne, aby ste sa zbavili vonkajších príznakov starnutia a vädnutia pokožky. Ale aby bol výsledok ešte rýchlejší a viditeľnejší, praktizujte umývanie tváre slanou vodou.

Ako umývať tvár slanou vodou

morská soľ na umývanie

Voda s obsahom morskej soli dodáva pokožke cenné minerály, čistí a vyživuje. Rozpustite 0,5 lyžičky alebo 1 lyžičku (pre mastný typ tváre) morskej soli v pohári teplej vody. Dvakrát denne opláchnite čerstvo pripraveným roztokom . Vysušte tvár s uterákom a aplikujte výživný krém.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

ako bojovať proti starnutiu

Opakujte postup tri týždne, nechajte si následne na 30 dní prestávku. Pokožka bude vyzerať mladšie, pevnejšie a sviežejšie.

Bohužiaľ, tieto metódy sú kontraindikované pre veľmi citlivú a suchú pokožku tváre , prítomnosť rán alebo podráždenie. Pokiaľ ide o ostatné prípady, morská soľu sa stane nepostrádateľným nástrojom v boji proti príznakom starnutia.