Konečne vec, ktorá funguje na kurie oká zaručene a hlavne rýchlo: Takto sa ich zbaví aj ten, komu nezaberá lastovičník!

Nepríjemná kurie oká vzniknú na chodidlách najčastejšie ako následok zle zvolenej obuvi. Máme pre vás rady, ktoré ste nám poslali priamo vy, máte s nimi skúsenosť a fungujú vám zaručene.

Recepty, ktoré vám zaberajú na bradavice a kurie oká

Jednoducho odrežte dužinatý list skalnej ruže a prikladajte si ho dužinatou časťou na problémové miesto – na kurie oko, alebo bradavicu. Ja som aplikovala 2-3 x denne (kedy som si spomenula) a mám takú skúsenosť, že po pár dňoch som mala pokoj. Bradavica sama odpadla a kurie oko prestalo bolieť a o ochvíľku bolo preč. Fantastická vec a používam aj domácu masť zo skalnej ruže, je výborná na popáleniny, ranky, jazvy, modriny a všetky kožné problémy.

Janka

Citrón a ocot na kurie oko

Môj odskúšaný tip, ako sa zbaviť kurieho oka na chodidle: Škoda len, že som o tomto nápade nepočula skôr!

Tento nápad som si prečítala v časopise, ako radu od čitateľky, ktorá sa celé roky borila s problémom bradavíc na chodidlách. Ja som práve v tom čase mala kurie oko, ktoré ma veľmi bolelo a spôsobovalo problém aj pri obyčajnej chôdzi, recept podľa spomínaného článku pomáha aj na kurie oká, tak som sa odhodlala skúsiť ho, aj keď som tomu veľmi neverila. A výsledok? Týždne trápenia boli preč tak rýchlo, akoby nikdy neexistovali. Dúfam, že to pomôže aj vám!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Potrebujeme:

Citrónovú kôru

Ocot

Postup:

Kôru jednoducho namočíme do octu a necháme lúhovať asi 2-3 hodiny. Potom vyberieme, dáme na náplasť a priložíme presne na kurie oko, alebo bradavicu. Necháme pôsobiť cez noc – ja som cítila nepríjemné pulzovanie, ale nič, čo by sa nedalo vydržať. Ráno som vymenila náplasť a kôru namočenú do octu. Mne sa polepšilo asi po dvoch dňoch.

Milka C.

Zázrak zvaný čajovníkový olej

Dokáže vraj zabrať aj tam, kde nefunguje starý známy lastovičník.

Potrebujeme:

5 kvapiek čajovníkového oleja (tea tree olej)

200 ml silného bieleho alkoholu

70 g lastovičníka (celú rastlinu – korene, listy aj kvety)

Postup:

Celú rastlinu si nakrájame a vložíme do sklenenej fľaše, alebo do pohára na zaváranie. Zalejeme celkom alkoholom a necháme lúhovať na slnečnom mieste 3-6 týždňov. Sem-tam premiešame, alebo pretrepeme. Potom len scedíme, pridáme olej a uchovávame v chladničke v sklenenej nádobe. Takto máte liečivú zmes kedykoľvek, aj v zime, keď lastovičník dávno odpočíva pod snehom. Každý deň používame na potieranie, alebo nakvapkáme na leukoplast a necháme pôsobiť cez noc!

autor: Mirka Valachová

Pomoc na kurie oká máte priamo pod nosom

Kurie oká vznikajú v dôsledku nadmerného tlaku či trenia a spôsobujú veľkú bolesť. Chodidlá či prsty na nohách sú preto citlivé, čo v konečnom dôsledku znižuje kvalitu života. Zhluk buniek známych ako kurie oko je problémom, ktorého sa chcú ľudia zbaviť čím skôr, no často si môžu skôr uškodiť ako pomôcť. Obzvlášť v letných mesiacoch môže byť prítomnosť kurieho oka frustrujúca, no aj tento problém sa dá elegantne vyriešiť s pomocou matky prírody. Skvelé totiž je, že práve v lete nájdete v prírode rastliny, ktoré vám môžu pomôcť.

Dobrá rada od tety – používam to aj mozole

Domáci recept na popraskané päty, otlaky a kurie oká!

Poradila mi to moja teta a zafungovalo mi to po pár dňoch – celkom zmizol asi po dvoch-troch týždňoch. Perfektné je to hlavne v zime, ekď nemáte poruke lastovičník.

Potrebujeme:

10 ks aspirín (kyselina acetylsalicylová)
250 ml 70% liehu (môže byť aj Lesana alebo Alpa)

Postup:

Aspiríny rozdrvíme, nasypeme do sklenenej uzatvárateľnej nádoby a zalejeme liehom. Zmes necháme odležať dva dni pri izbovej teplote a každý deň pretrepeme, aby sa aspirín dobre rozpustil.

Každý večer si túto zmes nanesieme na päty pomocou navlhčeného vatového tampónu – tampón necháme na päte. Potom pätu zabalíme do potravinovej fólie a obujeme cez ňu ponožku. Necháme pôsobiť celú noc. Ráno nohy opláchneme, dobre vysušte čistým uterákom a natrieme krémom.

Pomoc z prírody

Objavujú sa vám na chodidlách kurie oká? Toto je úplne jednoduchý spôsob, ako sa ich zbaviť rýchlo a hlavne natrvalo!

Stačí len vedieť, čo na nepríjemné kurie oká zaberá. Tieto prírodné spôsoby liečby dokážu nielen zastaviť rast kurieho oka, ale postupne ho aj celkom odstrániť a zabrániť jeho návratu. Oplatí sa vyskúšať ich, avšak nezabúdajte, že kurie oko nezmizne hneď.

Lastovičník: Táto užitočná rastlinka vám pravdepodobne rastie pri plote, múre alebo chodníku. Vytlačte z lastovičníka šťavu (naviac jej obsahuje stonka),naneste ju priamo na kurie oko a nechajte pôsobiť.

Rozchodník: Jeho účinky sú rovnako ako v prípade lastovičníka overené generáciami našich predkov. V prípade rozchodníka je liečivou časťou list. Prikladajte si ho na kurie oká a nechajte pôsobiť. Pozor, aby sa šťava z tejto rastliny nedostala do kontaktu s vašimi očami – môže trvalo poškodiť zrak.

Ocot a citrón: Zmiešajte obe látky v rovnakom pomere. Namočte si do roztoku kúsok vaty, priložte ku kuriemu oku a urobte zábal, ktorý necháte pôsobiť cez noc.

Cibuľa: Odrežte plátok cibule, posypte ho trochou soli a priložte ku kuriemu oku. Zabaľte a nechajte pôsobiť cez noc. Druhá metóda je pokvapkať plátok cibule trochou citrónovej šťavy, zabaliť a nechať pôsobiť cez noc.

Banánová šupka: Odrežte kúsok šupky, priložte bielou časťou ku kuriemu oku, zabaľte a nechajte pôsobiť.

Hrozienka: Niektorí ľudia odporúčajú pri liečbe kurieho oka aj sušené hrozienka. Prekrojte ich na polovicu a priložte na kurie oko. Nechajte pôsobiť niekoľko hodín – ideálne celú noc.

Terpentín: Namočte vatový tampón alebo kúsok handričky do roztoku, priložte na kurie oko a zabaľte. Terpentín pôsobí antisepticky a kurie oko rýchlo zmäkčí. Postupným používaním kurie oko celkom zmizne.

Ak chcete zabrániť návratu tohoto kožného problému, myslite aj na prevenciu. Dôležitá je vhodná obuv a pravidelné odstraňovanie odumretých buniek na chodidlách.