Konečne perfektný trik, ako vyčistiť bižutériu – striebornú aj zlatú naraz: Aj lacné kúsky na vyhodenie, sú teraz ako nové!

Najlepšia rada, ako vyčistiť bižutériu – aj zlatú aj striebornú, naraz!

Čo budete potrebovať:

– kus hliníkovej fólie

-soľ

– jedlá sóda

-voda

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

– prístup k mikrovlnnej rúre

– čistú handričku

– lacnú bižutériu

Postup:

Po prvé, zhromaždite všetky svoje falošné šperky, ktoré je potrebné oživiť alebo vyčistiť. Berte na vedomie, či šperky obsahujú kamienky. Ak áno, buďte v prípade ich čistenia opatrnejší a časť okolo kamienkov príliš nemáčajte – voda môže rozpustiť lepidlo pod drahokamy, čo spôsobí neskoršie spadnutie.

Budete potrebovať hlbšiu misku, ktorú vyložíte alobalom, uistite sa, že hliníková fólia sa neroztrhne.

Do nádoby nasypte 1 polievkovú lyžicu soli a 1 lyžicu jedlej sódy.

Zahrejte 1 šálku vody v mikrovlnnej rúre na necelé 2 minúty. Chcete, aby bola tekutina len horúca, ale nie vriaca. Potom vylejte horúcu vodu na zmes soli a jedlej sódy.

Premiešajte, aby sa všetko rozpustilo.  Počkajte asi 1 minútu, kým sa zmes úplne spojí.

Vložte šperky do zmesi. V tomto kroku by soľ, sóda na pečenie a zmes vody mali oxidovať na povrchu šperkov. Striebro z hliníkovej fólie by malo opätovne pokryť opotrebované škvrny na falošných strieborných šperkoch.

Keď oxidácia skončí, odstráňte šperky zo zmesi. Môže to trvať niekoľko sekúnd až dve minúty. Len buď trpezlivý. Mali by ste začať vidieť vaše falošné zlaté šperky krásne lesklé a  falošné strieborné šperky opäť neporušené.

Pomocou mäkkej hadričky odstráňte zostávajúcu tekutinu z vašich šperkov jemným stieraním.

Výsledok – Vaše lacné šperky by mali vyzerať dobre ako nové! To nebolo príliš náročné, že? Tento trik vám pomôže oživiť vaše obľúbené kúsky a vrátiť im úžasný lesk a dokonalý povrch.