Konečne fantasticky vláčne muffiny: Z tohoto cesta robím bábovky aj koláče, nemá konkurenciu!

Z jedného cesta napečiete muffiny, bábovku aj vynikajúci koláč. Pridať môžete čokoládu, ovocie, orechy – jednoducho čokoľvek máte radi. Ak robíte bábovku, dávku zdvojnásobte.

Potrebujeme:

200 g múka hladká T 650

100 g cukor krupicový

2 lyžičky prášok do pečiva

1/2 balenia cukor vanilkový

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

1 stredne veľké vajce

120 g mlieko

120 g olej

1 lyžica kakaa (nie kopcovitá)

Postup:

Príprava cesta je veľmi jednoduchá, v jednej miske si zmiešame suché prísady okrem kakaa a v druhej tekuté okrem oleja. Obe hmoty spojíme a dobre zmiešame metličkou. Do zmesi postupne prilievame olej a vymiešame jednotné cesto.

Potom cesto rozdelíme na dve polovice a do jednej vmiešame kakao. Plech na muffiny si vyložíme papierovými košíkmi alebo vymastíme a vysypeme múkou. Striedavo vrstvíme biele a tmavé cesto, ale nie až celkom dovrchu, pretože muffiny počas pečenia narastú.

Cesto sa dá robiť aj jednofarebné s ovocím, alebo napríklad s kúskami čokolády. Možností je veľa. Táto dávka vyjde asi 9 väčších muffín a 12 menších. Z rovnakého cesta robím aj zebra bábovku.

Zmiešame si sypké suroviny: múku(preosiatu), cukor, 2 kl prášku do pečiva, 1/2 balenia vanilkového cukru. Zvlášť vymiešame mlieko s vajíčkom a primiešame do sypkej zmesi. Vždy som miešala iba ručne, ale v tomto recepte sa používa mixér. Po 2-3 minútach „mixovania“:-) „vmixujeme“ aj olej. Cesto má tuhšiu konzistenciu. Naplníme ním košíčky asi do polovice a povtláčame nakrájanú čokoládu. Pečieme pri 200 °C 15 – 20 min.