Toto dokáže malá kocka ľadu za pár sekúnd: Stačí ak si ju priložíte na tvár!

Trik kórejských žien pre bezchybnú pleť. Nestojí nič a funguje okamžite!

Použitie ľadu na koži sa stalo veľmi populárnym kozmetickým rituálom, ktorý rýchlo získal popularitu po celom svete. Terapia chladom (známa v estetickej medicíne ako kryoterapia), sa používa ako súčasť liečby dermatitíd, pri liečbe akné, alebo ako prevencia vrások a metóda prekrvenia pleti. Jej domovom je Kórea, kde sa táto procedúra považuje za tajomstvo bezchybnej pleti tamojších žien.  Vyskúšať ju môžete aj vy, benefity sú úžasné!

Funguje okamžite

Ide o okamžitý spôsob, ako zlepšiť krvný obeh na tvári, vrátiť zdravú farbu, jemnosť a stimulovať tvorbu kolagénu. Tento jednoduchý trik zabraňuje predčasnému starnutiu a tvorbe vrások, odďaľuje nástup mimických vrások, eliminuje výskyt pigmetových škvŕn a bojuje proti akné.

Čo sa stane s vašou pokožkou:

Okamžite jemnejšia

Ľad pomáha napnúť a vyhladiť pleť. Ošetruje rozšírené póry, v ktorých sa zvykne usadzovať pot a nečistoty. Eliminuje nadmernú tvorbu mazu, ktorá sa podpisuje pod vznik vyrážok. Pleť je mäkšia, vláčnejšia a pôsobí jemnejšie.

Najlacnejší tvárový toner

...

Ľad môžete použiť ako skvelý tvárový toner, ideálny pred nanesením make-upu. Minimalizuje rozširovanie pórov vďaka čomu make-up lepšie priľne na pokožku a bude pôsobiť prirodzenejšie.

Zlepšuje krvný obeh

Krátky dotyk stimuluje krvný obeh a zužuje cievy ktoré spôsobujú, že do vyšších vrstiev pokožky sa dostáva menej krvi. Drobné cievy vo vyšších vrstvách pokožky sa tak dokážu omnoho lepšie prekrviť a eliminovať zápaly a opuchy.

Úľava pre unavené oči

Ak sa potrebujete rýchlo vysporiadať s kruhmi pod očami, krátko si po nich prechádzajte kockou ľadu. Kruhy zmiznú a pleť bude pôsobiť sviežejšie.

Ak ste sa prebudili s napuchnutými očami, ľad vám pomôže vyriešiť aj tento problém.

Kontrola nedokonalostí

Ľad odstraňuje opuchy, začervenanie a upokojuje podráždenú pokožku. Použitie ľadových kociek pri prvom náznaku vyrážok dokáže zastaviť zápal a tým vyrážku už v počiatku zničiť. Tiež pomáha znížiť počet a veľkosť pigmentových škvŕn. Ľad prikladajte k problematickým miestam tváre na dobu niekoľkých sekúnd, alebo kým necítite mierne znecitlivenie tejto oblasti. Metódu je vhodné aplikovať každý druhý deň.

Ako postupovať?

Najskôr si dôkladne vyčistite tvár.

Potom zabaľte jednu alebo dve kocky ľadu do jemnej tkaniny.

Keď sa ľad začne topiť a handrička zvlhne, začnite s masážou tváre. Celá procedúra by mala trvať maximálne 1-2 minúty.

Kocky ľadu krúživými pohybmi presúvajte po línii brady a čeľuste cez oblasť líc, až po čelo a nos. V oblasti očí postupujte opatrne, kratšie ako na iných miestach. Dotyk ľadu z pokožkou nesmie spôsobovať bolesť, v takom prípade okamžite prestaňte.

Napokon si na tvár naneste hydratačný krém. Pri aplikácií ľadu je dobré mať na rukách rukavice, aby vás ľad príliš nechladil.

Extrémny chlad môže poškodiť drobné cievy pod kožou, nikdy preto nechávajte ľad na pokožke príliš dlho. Ak je vaša pokožka na ľad príliš citlivá a neznesiete ani krátky kontakt, vhodnosť tejto metódy konzultujte s lekárom.

Pre ďalšie benefity tejto metódy môžete použiť kocky ľadu so zmrazenými kúskami citrónu, uhorky, kocky zo zeleného alebo harmančekového čaju.

zdroj: labioguia