Domáci trik proti blesti, vírusom a bacilom v ústach: Zázrak do každého domu, funguje lepšie ako chémia!

Tento domáci zázrak som prvýkrát použila v období, keď sa môjmu synovi prerezávali zúbky a práve vďaka nemu sme to zvládli úplne zázračne. Stačilo použiť a prežili sme to bez záchvatov plaču a ďalších zdravotných ťažkostí. Chcem však povedať, že tento domáci zázrak využijete aj teraz v období chorôb a všadeprítomných bacilov. Tento jednoduchý liek likviduje baktérie a vírusy v ústnej dutine, dezinfikuje a pomáha od bolestí. Napríklad v prípade angíny ide o skvelý liek proti bolesti mandlí a proti baktériám.

Aké sú účinky klinčekového oleja?

Antimantimikrobiálny

Protiplesňový

Antiseptický

Antivírusový účinok

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ako ho vyrobiť?

Pridávam recept tak, ako ho robím ja. Vezmite pohár s pevným viečkom, 60g klinčekov a 1 dcl rastlinného oleja.

Do pohára nasypeme až dovrchu klinčeky, zalejeme čistým rastlinným olejom, zavrieme, postavíme na slniečko. Každý deň pohárom zľahka potrasieme, na 14.ty deň prefiltrujeme, prelejeme do tmavej fľaštičky a skladujeme ho v chlade a tme – asi najlepšie v chladničke.

Ako užívať?

V prípade bolesti zubov používame na potieranie zubov a okolia. V prípade zápalov a dezinfekcie úst používame ako kloktadlo.

Pri akých problémoch použiť?

Vzpruha pre imunitu

Klinčekový olej sú užitočné na posilnenie imunitného systému. Ich antivírusové vlastnosti majú schopnosť očistiť krv a zvýšiť odolnosť voči mnohým chorobám, pretože antioxidanty v esenciálnom oleji čistia telo od nebezpečných voľných radikálov.

Proti infekciám a baktériám v ústach

Tento olej a kloktanie s ním je vynikajúci na infekcie ústnej dutiny – baktérie a najrôznejšie zápaly, ktoré sa v ústach vyskytujú.

Pri bolesti diasieň a zubov

Antibakteriálne a anestetické vlastnosti klinčekového oleja ho robia veľmi účinným na zmiernenie bolesti zubov, bolesti ďasien a vredov v ústach. Pri bolesti zubov môžete aplikovať kvapku oleja priamo na zub.

Pomáha liečiť akné

Klinčekový olej sa často odporúča pre pacientov s akné, pretože má silné antimikrobiálne vlastnosti.

Pri problémoch s trávením

Klinčekový olej je účinný pri liečení problémov súvisiacich so žalúdkom, ako sú poruchy trávenia, hnačka, nadúvanie.

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay