Toto korenie má doma hádam každý: Viete však, čo dokáže, ak ho zalejete obyčajnou Alpu?

Toto korenie sa nájde hádam v každej domácnosti. Jeho krásu arómu si spájame najmä s vareným vínkom a sladkými zaváraninami.

Toto korenie sa nájde hádam v každej domácnosti. Jeho krásu arómu si spájame najmä s vareným vínkom a sladkými zaváraninami. Prezradíme vám však niečo, čo klinčeky radí medzi jednu z najviac prospešných korenín, aké na zemi máme – je to ohromná liečivá sila.

Ani náhodou to nie je obyčajné korenie

Klinčeky pochádzajú z južnej pologule, rastú v Brazílii, tropických ostrovoch a Afrike.

Pokiaľ ide o liečivú silu klinčekov, nerozprávame sa o žiadnych „babských receptoch“ ide o medicínou schválenú zbraň proti najrôznejším chorobám a baktériám. Za liečivú silu klinčekov môžu silice, ktoré toto korenie ukrýva vo vnútri.

Čo dokážu?

Silný konzervant, má antiseptické a antibakteriálne účinky.

Je to prírodný repelent proti komárom, moliam, kliešťom a ďalšiemu hmyzu.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Dokážu uvoľniť dýchacie cesty, naparovanie nad klinčekmi je výborný spôsob ako poraziť nádchu a zbaviť sa baktérii z dýchacích ciest.

Omladzujú – namočte klinčeky do vody dajte variť. Touto zmesou si potierajte pokožku s vráskami, je to výborné na obnovenie kolagénu.

Dokážu uľaviť tráviacemu traktu, očistiť ho a zbavuje parazitov.

Zrýchľujú metabolizmus, pomáhajú s trávením a aj pri chudnutí.

Obsahujú kombináciu vzácnych minerálov – mangán, draslík a vápnik.

Bomba na vyčistenie čriev

Zmiešame 2 polievkové lyžice ľanových semienok a 1 čajovú lyžičku sušených klinčekov. Pomelieme v mlynčeku a ráno si dáme pred jedlom 2 lyžičky tejto zmesi. Užívame tri dni, tri dni si dáme prestávku a takto by sme pokračovať 3 týždne. Ide o výborný spôsob, ako uľaviť od zažívacích ťažkostí a zbaviť sa parazitov v tráviacom trakte.

Na bolesť zubov a proti komárom, neprekonateľný – stačí zaliať Alpou!

Majte poruke vždy tento všeliek – 10-15 klinčekov zalejte 100 ml Alpy a nechajte 2-3 týždne lúhovať. Potom si túto zmes aplikujte na boľavé zuby, vyplachujte, prípadne aj priamo potierajte. Počas leta touto zmesou potrite zápästie a pulzujúce miesta na krku a máte pokoj od komárov. Ja zvyknem nastriekať aj na oblečenie.

Ak potrebujete uľaviť od bolesti zubov skutočne rýchlo, rozomeľte klinček alebo popučte a priložte priamo na boľavé miesto.

Medicína na kašeľ

60 ml Alpy zmiešame s 25 ks klinčekov, zatrasieme a necháme vylúhovať 24 hodín. Pred spaním si dáme jednu kávovú lyžičku tak, že necháme čo najdlhšie pôsobiť v ústach.