Keď si prečítate TOTO, šupku z mandaríniek už nevyhodíte: Máme pre vás perfektný nápad, ako ich využiť!

Prečítajte si, prečo vyhadzovať šupku z mandarínky, rozhodne nie je dobrým nápadom! :-)

Mandarínky sú obľúbeným ovocím, ktoré nám spríjemňuje najmä zimné mesiace. S mandarínkami sa na pultoch obchodov doslova roztrhlo vrece a preto by sme ich mali dopriať aj my. Napokon, toto ovocie je veľmi zdravé a plné vitamínov, ktoré nám pomôžu prekonať v zdraví aj sychravé zimné počasie.

Využite všetko!

Mandarínky nielen vynikajúco chutia, ale veľmi prospešná je aj ich šupka. Môžete si z nej vyrobiť silný a účinný liek, ktorý vám pomôže prekonať kašeľ a prechladnutie.

Poznámka: Na výrobu lieku použite mandarínky, ktorých kôra nie je chemicky ošetrená, v opačnom prípade si prečítajte postup, ako ovocie dokonale umyť a zbaviť kôru škodlivých látok.

Na výrobu lieku potrebujeme:

50 g šupky

1 šálku 40% alkoholu (napr. vodky)

Umytú šupku preložíme do pohára a zalejeme alkoholom. Pohár prikryjeme a vložíme na týždeň do chladničky. Po uplynutí tejto doby môžeme liek užívať. Dospelé osoby užívajú 1 lyžičku lieku spolu s 1 lyžičkou medu každý deň vždy po jedle.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ďalšie dôvody, prečo sú mandarínky vynikajúcim ovocím:

Len 100 g tohto ovocia obsahuje až 30 mgr vitamínu C. Rovnako obsahujú mandarínky minimum kalórií. Okrem toho obsahujú mandarínky vysoké množstvo vlákniny, ktorá zlepšuje naše trávenie. Rovnako sú vynikajúce pre náš zrak a podľa výskumov ide tiež o jeden z najsilnejších antioxidantov spomedzi všetkých druhov ovocia.

Mandarínky sú vynikajúce aj ako prísada do šalátov, pretože dokážu zvýrazniť a pozdvihnúť chuť ostatných ingrediencií.

Ak by ste však chceli mandarínkovú šupku využiť aj inak, prinášame vám skvelý tip, ako vykúzliť zo šupky sviečku s krásnou citrusovou arómou.

Prečítajte si aj: 17 dôkazov, že šupku z citrusov sa neoplatí vyhadzovať!