Náklady na život sú takmer nulové: Keď prekročíte prah tohto domčeka, nebudete chcieť odísť!

Čarovný domček na brehu jazera je dôkazom, že svoj vlastný priestor pre život v súlade s prírodou, môže byť realitou pre každého a nie len nesplniteľným snom.

Čarovný domček na brehu jazera je dôkazom, že svoj vlastný priestor pre život v súlade s prírodou, môže byť realitou a nie nesplniteľným snom. Tento domček je zhotovený z odpadových a recyklovaných materiálov. Dokáže si sám vyrábať energiu, ktorú čerpá z prírody naokolo.

Hoci domček nie je veľký čo sa týka rozlohy, svojim obyvateľom poskytuje všetko, čo potrebujú. Plne vybavená kuchyňa, moderné spotrebiče a nádherná terasa s výhľadom, ktorý vyráža dych. V dome sa nachádzajú tiež dve malé spálne, obývačka a jedáleň. Na poschodí je k dispozícií malý otvorený priestor ideálny na zariadenie kancelárie.

...

Má to háčik?

Dom na brehu jazera je výnimočný nielen svojim jedinečným riešením, ale aj podmienkou, ktorá je spojená s jeho výstavbou. Tá spočíva v revitalizácii a starostlivosti o okolité územie – les aj jezero v zmysle výroku: Vráťme prírode to, čo si od nej berieme. Okrem trvalého riešenia – kúpy tohto domu je k dispozícií aj možnosť prenajať si domček na kratšie či dlhšie časové obdobie. Prototyp domov v prírode stojí pri jazere Whatcom Lake v štáte Washington.

Dom, ktorý vidíte slúži ako prototyp. Odhaduje sa, že realizácia takých príbytkov by sa mohla pobybovať okolo 60 tisíc eur. Nesmieme však zabúdať na fakt, že náklady na život na tomto mieste budú vďaka využívaniu energie z prírody, takmer nulové!

zdroj: Whatcom Lake Project