Keď začali stavať dom z hliny, všetkým boli na smiech: Teraz susedia len ticho závidia, bývajú si ako v rozprávke!

Rodina a priatelia tohoto páru si mysleli, že sa musel načisto zblázniť. Dom dnes chodia tento dom obdivovať ľudia z celého sveta!

Keď Colin so svojou priateľkou oznámili, že začali so stavbou vlastného domu, celá rodina sa potešila z rozhodnutia mladých ľudí konečne sa usadiť vo svojom vlastnom. V momente, keď zistili, že dom chcú postaviť vlastnými rukami z hliny a dreva, pomocou starodávnych stavebných metód, nadšenie sa premenilo v zdesenie. Celá rodina a známi si totiž mysleli, že mladí ľudia sa rozhodli pre život v starovekej studenej chatrči.

Napriek nepochopeniu, kritike a odhováraniu, mladý pár pokračoval v realizovaní svojho plánu. S pomocou rovnakých nadšencov, postupne krok za krokom budovali svoj vlastný domov.

Stavebné metódy staré stovky rokov

Na budovanie bola použitá zmes ílu, piesku, slamy a hliny, prepojená s drevenou konštrukciou. Stavba trvala omnoho dlhšiu dobu, ako stavba bežného domu. A hoci celá realizácia vyžadovala skutočne veľkú trpezlivosť a tvrdú prácu, výsledok je skutočne ohromujúci. Týmto ľúďom sa podarilo vytvoriť unikátny príbytok, ktorý nemá páru široko ďaleko. Rodina a známi, ktorí si museli, že výsledkom prác bude primitívna chatrč, určite pri pohľade na výsledok stratili reč.

Okrem exteriéru je však veľmi pútavé aj prevedenie interiéru, v ktorom dominuje najmä drevo a kameň.

Hoci sa táto rodina nevyhýba ani používaniu moderných spotrebičov v domácnosti, najcennejšími doplnkami v byte je pre nich priestor, slnečné svetlo a príroda. Ich stavba sa rýchlo preslávila nielen po celom Írsku, ale prenikla aj ďaleko za hranice krajiny.

...

Čo poviete na takéto bývanie vy? Napíšte nám svoj názor do komentárov! :-)

57ac89944c256_crop

57ac8994a5f96_crop

57ac8994ca1b8_crop

57ac899513b5d_crop

Video:

zdroj: labioguia