Keď na dovolenku, tak jedine vo svojom!

Čas letných dovoleniek sa nezadržateľne blíži.

Čas letných dovoleniek sa nezadržateľne blíži. Čoraz viac ľudí uprednostňuje pred vzdialenými destináciami oblasti, ktoré sú dostupnejšie a svojou krásou a vysokou úrovňou služieb pokojne tromfnú aj najluxusnejšie hotely v Turecku.

Za vysnívanou dovolenkou nemusíte chodiť ďaleko

Podľa prieskumov z posledného obdobia sa čoraz viac Slovákov rozhoduje stráviť letnú dovolenku pri slovenskom mori na Balkánskom polostrove. A niet sa prečo čudovať, že dovolenka v prímorských letoviskách Chorvátska je čoraz populárnejšia. Priezračnému moru, nádhernej krajine a mnohým možnostiam kultúrneho, spoločenského aj dobrodružného vyžitia sa len tak niečo nevyrovná. Dokonca aj tí, ktorí v minulosti navštívili exotické destinácie, sa opätovne vracajú do týchto bližších lokalít.

Nielen krásna, ale aj praktická

Presne tak, dovolenka v Chorvátsku nie je lákavá len svojou krásou, ale aj dobrou dostupnosťou. Stačí nasadnúť do auta a po ôsmich hodinách jazdy ste na mieste. A môžete s radostným povzdychom vysloviť obľúbené slovné spojenie „Dobro Došli“.

Samozrejme, ďaleká cesta môže byť pre menej skúsených šoférov veľmi náročná. Aby ste zdokonalili svoje schopnosti za volantom auta, neváhajte a objednajte si kondičné jazdy či výcvik v konkrétnych záťažových situáciách. Všetko, čo na svoje šoférske zdokonalenie potrebujete, poskytuje známa autoškola FEKI. Neváhajte a urobte všetko pre to, aby ste si boli istí, že na dlhú cestu ste pripravení na viac ako 100%.

Je vaše vozidlo dostatočne pripravené?

Pred dlhou cestou je veľmi dôležité skontrolovať, či je vaše vozidlo schopné absolvovať náročnú trasu do zahraničia a späť domov bez problémov. Skontrolujte povinnú výbavu, pneumatiky, funkčnosť klimatizácie, hladinu kvapalín a brzdový systém. Samozrejme, aj s tou najlepšou prípravou sa môžu vyskytnúť nepredvídateľné okolnosti. Jedným z najčastejších je defekt. Aj s tým sa však môžete popasovať s pomocou šikovnej auto techniky. Moderné deflektory spríjemnia jazdu a nedovolia, aby vám hrozba defetku prekazil radosť z cesty na vašu vytúženú dovolenku.

Zdá sa vám hovoriť o dovolenke príliš predčasné? Pravda je taká, že ani sa nenazdáme a chladné dni vystrieda slniečko, grilovačky, prázdniny a s nimi aj čas letných dovoleniek. Už dnes preto myslite na to, ako a kde svoju letnú dovolenku strávite. Nezabúdajte, že aby ste našli skutočne krásne miesta, nemusíte vôbec letieť do ďalekých krajín.

Dnes najobľúbenejšie