Keď deti odišli z domu, manželia začali budovať svoju vysnívanú záhradu: Podarilo sa im nemožné, ich záhrada „Štyri ročné obdobia“ nemá na svete páru!

Keď má niekto vzťah k práci na záhrade, je to hneď vidieť. Manželia Marie a Tony Newtonovci vlastnoručne vytvorili za svojím domom v anglickom mestečku Walsall čarokásnu záhradu, akú svet ešte nevidel.

Záľuba prerástla do záhrady snov

Na toto miesto sa manželia presťahovali pred 35 rokmi a vychovali tam svoje štyri deti. Obaja však túžili vytvoriť záhradu, ktorá by vyzerala zaujímavo v každej časti roka, uvádza portál Gardeny Goodness. To ich doviedlo až k vytvoreniu záhrady, ktorá dostala príznačný názov The Four Seasons Garden (Štyri ročné obdobia, pozn. red.) a lepšie ju pomenovať ani nemohli.

Zvíťazila láska k záhrade

Pri pohľade na ich dokonalú záhradu si možno myslíte, že títo manželia museli byť profesionáli. Faktom však je, že nie sú žiadnymi záhradnými architektmi, a je to iba ich záľuba. Predtým, ako odišli do penzie, Marie pracovala v oblasti dopravy a Tony bol lekárom. Vo voľnom čase však u nich vždy zvíťazila láska k záhrade. Najskôr museli zabojovať s burinou a potom kúsok po kúsku upravovali záhradu až do jej dnešnej podoby.

Hovorí sa, že trpezlivosť ruže prináša. Týmto manželom však priniesla omnoho viac. Počas desaťročí trpezlivej práce v záhrade vysadili viac ako 3-tisíc rastlín, píše Oddity Central, ale tiež množstvo stromov, kríkov, ako aj exotické palmy, bambusy či banánovníky. A to všetko celkom sami.

 

 

 

 

Dnes najobľúbenejšie