Kapustový list je zázrak, ktorý máte úplne zadarmo: Stačí ho len priložiť na boľavé kĺby a dokáže túto úžasnú vec!

Kapusta je surovina, ktorá sa veľmi často objavuje v našich domácnosti. Práve v tomto období sa možno aj vy chystáte na prípravu sudovej kapusty. V takom prípade si však túto radu určite zapamätajte. Hodí sa vám, keď budete pripravovať hlávky a odstraňovať vrchné listy. Určite ich nevyhadzujte, sú neskutočne prospešné!

V minulosti sa kapustovým listom hovorilo medicína chudobných. V skutočnosti by však mal každý poznať účinky listov tohto lacného plodu z našich polí. Samozrejme, odporúčame používať domáce bio-plody bez postrekov a chémie. V prípade kapusty kupovanej, používajte listy z hlbších úrovní plodu

Zázrak na boľavé kolená a kĺby

Listy na pár minút ponorte do teplej vody, potom osušte položte medzi dva kusy fólie a niekoľkokrát po povrchu prejdite valčekom. Narušíte tým žilnatinu listov a uvoľnia sa aj liečivé látky. Potom jednoducho priložte na kolená, prekryte gázou, obviažte a nechajte pôsobiť cez noc (minimálne však 3 hodiny).

Dezinfikujú a liečia kožu len dotykom

Listy sú výborné na kožu – odreniny, ekzémy, vredy, suchú a popraskanú kožu, dokonca aj vredy. Priložte na tieto miesta a nechajte pôsobiť. Listy dokážu upokojiť a majú aj dezinfekčný a liečivý účinok. Kapustové listy tiež pôsobia liečivo na hemeroidy, stačí ich len na tieto miesta prikladať a nechať pôsobiť.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Zapálený prsník po dojčení

Na tento účel sa odporúča použiť nie celkom vonkajšie listy. Pripravte ich rovnako, ako v predchádzajúcom prípade a priložte na prsník – najjednoduchšie je vložiť ich priamo do podprsenky. Nechajte pôsobiť aspoň 2 hodiny (ideálne cez noc) a potom umyte prsník vodou.

Liečivé obklady pri reume

Listy jednoducho vložíme medzi dva uteráky, a krátko ich necháme ohriať na radiátore alebo v rúre. Potom prikladáme na reumou postihnuté a bolestivé oblasti.

Bolesti hlavy

Ak nimi trpíte, skúste si na spánky priložiť kapustový obklad. Rovnako upokojujúco pôsobia aj naunavené oči.