Každý potrebuje svoj domov občas skrášliť novým vybavením

Po pár týždňoch, mesiacoch alebo aj rokoch vás môže prestať baviť mať v byte alebo dome rovnaké veci. Niečo je potrebné zmeniť. Ak si myslíte, že toho máte veľa, tak postupné odoberanie nábytku a otvorenie priestoru je úplne bežné. Naopak sa dnes už stáva, že úložného miesta je potreba viac, ale decentne, aby to zbytočne nezaberalo miesto v danej izbe. Využitie akýchkoľvek častí bytu je občas nutné, pretože nie je nafukovací a kúpa väčšieho bytu je zase výrazne drahšia. Spojiť príjemné s užitočným sa dá našťastie aj tak, že nová dekorácia alebo vybavenie bude pekné, dizajnové, ale aj praktické pre uspokojenie vašich potrieb. Na to nepotrebujete ani pomoc dekoratéra, dizajnéra alebo architekta. Vy predsa musíte vedieť, čo chcete, a ktoré novinky sa u vás budú vynímať.

Najčastejšie zdokonalenie

Ide mnohokrát  o drobnosť, ale aj tá môže pomôcť a skrášliť celú miestnosť. Tým sú aj drevené police, ktoré majú množstvo využití, ale aj variant. Môžete ich použiť na odkladanie kníh alebo na ne dať kvety. Polica nemusí byť len jednotvárna doska prilepená na stene, ale naozajstný umelecký kúsok, ktorý vytvorí napríklad aj nejaký obrazec. Ten je spojený z viacerých políc a tak si môžete položiť na každú niečo iné. Mimo vyššie spomínaných to môžu byť ešte aj sviečky, fotky, dekorácie alebo aj učebnice či písacie potreby. Možností je neuveriteľne veľa a záleží len na umiestnení a taktiež na izbe, v ktorej police budú. Montáž našťastie nie je tiež nijak komplikovaná a zvládnuť by ju mal každý. Použitie kvalitných dosiek je v niektorých prípadoch potrebné. Práve ak budete police viac zaťažovať nejakým predmetom, je dobré zvoliť si pevnejší produkt, ktorý má byť v stene aj dostatočne silno prichytený. Viacero z nich si viete pozrieť aj na internete a rovno si ich aj objednať. Predídete teda možnému sklamaniu z nedostatku tovaru na predajni a taktiež zbytočným chodením po obchodoch. Do niekoľkých dní máte police u seba doma a za ešte kratšiu dobu vám skrášľujú priestor doma.

Tam, kde sa deje všetko

Najdôležitejším miestom v byte nie je ani spálňa a ani kuchyňa. Bez nich by to bolo pravdepodobne komplikované, ale tieto miestnosti sú vo väčšine prípadov len vaše. Obývacia izba je naopak miestnosť, ktorá je zdieľaná aj s návštevou a celou rodinou. Je pravdepodobné, že sa tam stretávate s deťmi, že po práci idete práve tam a s kamarátmi tiež. Ide o takú spoločenskú miestnosť, ktorá je v mnohých prípadoch aj najväčšou. Preto je potrebné vybavenie obývacej izby dobre naplánovať. Vzhľadom k veľkosti miestnosti si zvoliť gauč alebo pohovku, na ktorú sa zmestíte bez problémov. Potom je už len na vás, či k nej pridáte aj kreslo alebo iné doplnky. Často spájaným doplnkom je aj konferenčný stolík, na ktorý si môžete odložiť jedlo, časopis alebo okuliare či kávu. S vyloženými nohami sa môžete pozerať na svoju televíziu, ktorá vyzerá fantasticky s nábytkom okolo nej. Práve táto stena je prioritou mnohých rodín na odkladanie rôznych dokumentov alebo elektroniky či vzácnejšieho porcelánu a iných sklenených výrobkov. Vždy je to po ruke, práve preto je obývacia izba tou najfrekventovanejšou a najdôležitejšou. Nemala by byť preplnená nábytkom a zbytočnými skriňami, ale minimalistickými kusmi, ktoré sa k sebe budú hodiť, vrátane spomínaných políc.

Miesto by ste mali nájsť na všetko, čo v dome a byte potrebujete aj keby sa malo jednať len o obyčajný svietnik. Samozrejme nie je nutné všetko preháňať, ale s dobrou organizáciou a dostatočným úložným priestorom by sa vám to malo podariť bez väčších problémov. Určite vám s tým niekto pomôže.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.