Veľmi efektívny medový zábal pre deti- lieči kašeľ a odstraňuje hlien z priedušiek: Toto dá kašeľ do poriadku, kým drobec spí!

Keď sme začínali nepekne kašľať a večer už mama nemala možnosť, utekať s nami k lekárovi, vždy nám robila tento liečivý zábal. Veľmi efektívne bojuje proti respiračným ochoreniam a to najmä v začiatkoch, aby neprepukli do niečoho horšieho. Samozrejme, nejde o náhradu klasickej liečby, ale mne sa to veľmi osvedčilo aj u mojich detí. Lieči, kým drobci spinkajú. Med dokáže veľmi účinne pôsobiť na priedušky aj keď ho priamo nekonzumujete. Ráno vždy prišla úľava a deti aj my sa omnoho lepšie vyspíme. Najlepšie to zaberá na dráždivý kašeľ.
Odporúča sa nielen dospelým, ale aj deťom.

K príprave budete potrebovať:

  • Med
  • Múku
  • Olej
  • Gázu
  • Vreckovku
  • Náplasť

Postup:

Zmiešajte múku a malé množstvo medu.
Táto zmes by sa vám nemala nalepiť na ruky, preto použiteaj  trošku oleja.

Naneste zmes na vrecovku a potom ju zabaľte do gázy

Pomocou náplastí si túto zmes aplikujete na hrudník.
Presvedčte sa, aby ste náplasť nedali na miesto, kde je srdce, ale na priedušky a priedušnicu.
Nechajte náplasť pôsobiť 2-3 hodiny, najlepšie počas spánku. Počas tohto obdobia sa budete potiť – ak sa v noci prebudíte, môžete náplasť zložiť. Túto náplasť môžete používať niekoľkokrát počas nasledujúcich dní. Ak sa symptómy zhoršujú a pridá sa ja horúčka, určite nečakajte a navštívte lekára. ide len o podpornú liečbu.

Ďalšie rady starých materí, ako poraziť choroby

Zázvorový zábal na uvoľnenie dutín

V miske zmeišame 1 lyžičku sušeného zázvoru a 1 lyžicu hladkej múky, pridáme vodu tak, aby vznikla hustá kaša. Tú nanesieme na kúsok tkaniny a prikladáme na oblasť priedušiek aj na čelo a necháme pôsobiť vždy 30 minút. Zábal je dobré prikryť plienkou a zabaliť do starého vlneného šálu.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Chrenový zábal

Chrenový zábal je veľkým pomocníkom pri reume, ochoreniach kĺbov a svalov. Chren nastrúhame na gázu alebo plátno, priložíme na konkrétne oblasti kĺbov či svalov, ktoré nám spôsobujú bolesť a prekryjeme fóliou. Tento obklad je nielen liečivý, ale pomôže aj uľaviť od bolesti. Chrenový obklad priložený na priedušky, pomôže pri zápaloch a kašli.

Druhý typ chrenového zábalu na zápal pľúc a priedušiek

Tento zábal aplikujte ako podpornú liečbu. Nastrúhame 2 surové zemiaky a zmiešame s jednou lyžičkou nastrúhaného chrenu. Hrudník natrieme nahriatou bravčovou masťou a nanesieme naň túto zmes. Prikryjeme fóliou, obtočíme šálom a prekryjeme dekou. Necháme pôsobiť 20 minút.

Cibuľový zábal

Je výborný pri angíne, bolesti v krku a pri bolestivom prehĺtaní. Cibuľa má silné protizápalové účinky a ak nemáte v obľube cibuľový sirup, vyskúšajte aspoň tento zábal. Stačí, ak očistíte cibuľu, nakrájate ju na kolieska a uložíte vedľa seba na textilnú vreckovku. Priložíme (cibuľou nadol) na hrdlo a prípadne aj priedušky natreté husím sadlom.  Prikryjeme uterákom alebo plienkou a obalíme šálom. Necháme pôsobiť celú noc, alebo aspoň 2-3 hodiny.

 

Tvarohový zábal

Pôsobí proti boľavom hrdle a angíne. Na textilnú vreckovku alebo plienku nanesieme vrstvu tvarohu a priložíme na krk. Zabalíme šálom a necháme pôsobiť niekoľko hodín, ideálne cez noc.