Kašeľ a zápal likviduje už pri prvých príznakoch: Najsilnejší trojboj na kašeľ, priedušky a zapálené hrdlo – nasaďte hneď!

Prvá pomoc: takže, pri prvých príznakoch sopľov a akejkoľvek chronty robím tento trojboj - funguje prekvapivo rýchlo a účinne.

tento tip od pani Silvie M. aplikujem každú jednu sezónu a zatiaľ ma nesklamal. Fantastická trojka proti kašľu, sopľom a zapálenému hrdlu. Nasaďte hneď pri prvých príznakoch a choroba sa vás nebude držať. Všetko čisto prírodné, výborné aj na oslabenú imunitu a často sa opakujúce problémy.

Trojboj proti kašľu – zlikviduje kašeľ rýchlo

1. Prvá pomoc:

Pri prvých príznakoch sopľov a akejkoľvek chronty robím bleskový cibuľový med alebo sirup. Pokrájam cibuľu nadrobno, zalejem 2-3 PL medu a preložím na radiátor (keď nekúria, tak niekde k sporáku, kde sa varí). Do 20 minút cibuľa pustí šťavu do medu a toto treba papať po lyžiciach. Samozrejme, sú aj krajšie verzie – naložiť to pekne do fľaše s cukrom, pridať citrón kvôli vitamínu C a podobne, prípadne variť cibuľový čaj – ale toto je jedna z najrýchlejších a najúčinnejších variant.

2. Tymiánový sirup

Toto robím vtedy, keď hlieny schádzajú na priedušky a treba urýchlene vykašliavať. 20 dag cukru (je miešam hnedý s bielym, prípadne dám len polovicu a druhú nahrádzam medom po varení) varíme cca 20 min s 1/4 l vody, potom do toho vsypeme celý sáčok sušeného tymiánu (ja používam 14 g vrecko), necháme to tak do vychladnutia a scedíme. Vznikne z toho hustejší sirup, ktorý chutí aj deťom a mne veľmi pripomína sirupy proti kašlu z lekárne.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

3.  Cesnakový elixír

Ja ho nasadzujem hneď s tymiánovým sirupom. Volá sa to honosne – elixír, ale v skutočnosti to nejak extra nechutí, ale zaberá skvele. Recept mám z jednej staručkej knižky po babke, s obmenami som ho videla všelikde. Čiže, 5-6 strúčikov cesnaku pretlačíme, dáme variť na 5-10 min. do 1/4 l vody s 150 g cukru. Potom odstavíme, necháme odstáť tak 5 hodín, scedíme a uchovávame v chladničke. Treba papať 1-2 PL každú hodinu pri tej najhoršej chronte. Pozor – cesnak môže byť ťažký na žalúdok, takže dávkovanie si treba upraviť podľa seba. Ale znesie to aj malé dieťatko od 1 roku.