Kúzelná piškóta z hrnčeka – BEZ vajec: Z vianočného pečenia ostala len kocka tvarohu a žiadne vajcia – toto je výsledok!

Tento koláčik je naozaj perfektný, ak zrovna nemáte poruke vajcia (alebo, aj keď ich máte a chcete vyskúšať koláč bez nich). Je šťavnatý, lahodný a naozaj si neviem predstaviť nič jednoduchšie.

Tento koláčik je naozaj perfektný, ak zrovna nemáte poruke vajcia (alebo, aj keď ich máte a chcete vyskúšať koláč bez nich). Je šťavnatý, lahodný a naozaj si neviem predstaviť nič jednoduchšie. Len zmiešať , šup na plech a navrstviť náplň. Ja som používala na vrstvenie lyžicu, ale pani Lucia (autorka receptu) dala náplň do zdobiaceho vrecka a vytvorila pekný vzor mriežky. Je to len na vás, každopádne koláčik určite skúste.

Potrebujeme:

2 hrnčeky hladkej múky

1 hrnček kr. cukru

1/2 hrnčeka oleja

1 hrnček mlieka

1 prášok do pečiva

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

2 PL kakaa

Náplň:

tvaroh jemný + vanilkový. cukor + podľa chuti + citrón. kôra – všetko zmiešať, ak je zmes príliš hustá zriediť mliekom

Postup:

Je to naozaj extrémne jednoduché . Všetko na cesto zmiešať v miske – vymiešať jednotné cesto a šup na plech vystlaný papierom, alebo vymastený a vysypaný múkou. Náplň môžete vrstviť zobiacim vreckom, alebo len obyčajnou lyžicou, je to na vás. Pečieme na 180 stupňov asi 35 minút – doba pečenia závisí od rúry, takže radšej sledujte. :-)

Prajeme vám dobrú chuť!:-)