Profesionálny kaderník poradil úplne jednoduchý trik, vďaka ktorému si nemusíte umývať vlasy tak často a budú omnoho zdravšie!

Tiež máte pocit, že vlasy sa vám mastia stále viac a čím častejšie si ich umývate, tým skôr sú opäť v hroznom stave. Máte rovnaký problém ako tisícky iných ľudí. Robert – profesionálny kaderník má úplne jednoduchú radu pre všetkých svojich klientov.

Tiež máte pocit, že vlasy sa vám mastia stále viac a čím častejšie si ich umývate, tým skôr sú opäť v hroznom stave. Máte rovnaký problém ako tisícky iných ľudí. Robert – profesionálny kaderník má úplne jednoduchú radu pre všetkých svojich klientov. Ak chcete mať zdravšie vlasy a chcete, aby vydržali ako čerstvo umyté dlhšie, toto je jeho odporúčanie

Voda je základ, toto dodržte a rozdiel vás presvedčí

Vo väčšine domácnosti je tvrdá voda. Tá spôsobí, že vlasy sa síce umyjú, avšak tvrdá voda spôsobí, že vlasy a pokožka hlavy nedokáže absorbovať prirodzene sa tvoriaci maz tak, ako by prirodzene mali. Mastnota preto ostáva na povrchu pokožky a na korienkoch vlasov, zatiaľ čo konce sú vysušené a lámavé. To najlepšie, čo môžete urobiť je umývať, alebo aspoň preplachovať si vlasy prevarenou vodou, alebo prefiltrovanou vodou. Ďalšou možnosťou je umývať si vlasy vodou zo sprchy, ktorá však musí mať teplotu vyššiu ako 38 stupňov – táto teplota však môže byť pre mnohých ľudí nepríjemná.

3 x a dosť

Nepreháňajte to s česaním. Bohato stačí 2 maximálne 3 x za deň. Na česanie je najideálnejší drevený hrebeň namiesto klasického kartáča.

Prečítajte si pozorne zloženie šampónu

...

Hoci šampóny s obsahom SLS nie sú zdraviu nebezpečené, vyhnite sa im. Paradoxne, vo väčšej miere tieto látky (zodpovedné za penenie šampónu) obsahujú produkty na mastné vlasy. Ich účinok je však opačný – spôsobia výrazné vysušenie pokožky hlavy a jej odmastenie. Tá na to reaguje tak, že začne produkovať viac mazu a jediný, kto sa teší je výrobca – šampón totiž musíte používať omnoho častejšie. Zvoľte šampóny, ktoré zložku neobsahujú, nebudú síce tak peniť, no rozdiel spoznáte už po prvom umývaní.

Znížte teplotu

Ak si žehlíte vlasy, nikdy neprekračujte teplotu 150-180 stupňov. Vyššia teplota stimuluje žľazy v pokožke a tie produkujú viac sekrétu, aby ochránili pokožku pred vysokou teplotou.

 

Peeling

Jemný peeling odstráni z pokožky hlavy odumreté bunky a nečistoty, posilňuje vlasové folikuly a stimuluje rast vlasov.

Chráňte vlasy pred slnkom a mrazom

V lete aj v zime je pokrývka hlavy najlepším kamarátom vašich vlasov. Pokožka sa pred slnkom aj chladom chráni rovnako, nadrodukciou mazu. V lete stavte na ľahké klobúky, v zime poslúži aj šatka alebo nie príliš tesná čiapka.

Nikdy nie na korienky

Ak používate oleje alebo olejové spreje, nikdy ich nevtierajte do oblasti korienkov, len na konce vlasov. Nezabúdajte tiež, že čím viac produktov vlasovej kozmetiky na suché vlasy aplikujete, tým rýchlejšie sa budú mastiť.

zdroj: brightside