Túžili mať v byte kachle ako zo starých filmov, kúrenie drevom však neprichádzalo do úvahy: Vďaka tomuto geniálnemu nápadu sa už teraz nevedia dočkať zimy!

Staré masívne kachle – také, aké dnes môžeme vidieť najmä v starých filmoch. Ich kúzlo je nezameniteľné a okrem tepla vnášajú do priestoru aj akúsi útulnú – až rozprávkovú atmosféru.

Staré masívne kachle – také, aké dnes môžeme vidieť najmä v starých filmoch. Ich kúzlo je nezameniteľné a okrem tepla vnášajú do priestoru aj akúsi útulnú – až rozprávkovú atmosféru. Títo manželia žijúci v bytovom dome tiež túžili po takýchto starých kachliach. Avšak v obytnom komplexe neprichádzalo kúrenie drevom v byte do úvahy. Všetko teda zobral do rúk šikovný pán domu, ktorý sa preukázal aj ako veľmi zručný majster.

Sám sa totiž pustil do stavania masívnych kachlí a to len podľa predlôh, ktoré našiel na internete. Vo vnútri kachlí však nie je pec na kúrenie, ako by ste mohli čakať. Nachádza sa tu obyčajné výhrevné teleso napojené na ústredné kúrenie v dome. Vďaka dômyselnému riešeniu prestupu vzduchu sa kachle rýchlo zohrejú a vysielajú teplo ďalej do priestoru. Zároveň ho tiež dokážu dlho udržať a rovnomerne distribuovať omnoho lepšie, ako obyčajný radiátor na stene. Manželia uvádzajú, že vďaka tomuto riešeniu majú teplo nielen v miestnosti, kde sú kachle umiestnené, ale aj v okolitých izbách. Toto riešenie tak nielen pekne vyzerá, ale je aj praktické. Čo hovoríte na tento nápad vy?

zdroj: buzzblog

Dnes najobľúbenejšie