Je tu jeseň, ideálny čas urobiť zo svojho domova oázu pre relax

Pre úplné zrelaxovanie a udržanie mentálnej pohody je jediným schodným riešením dať si na chvíľu od všetkého dynamického pokoj.

Nie je azda nič lepšie ako pohodlie vlastného domova. Hodiť problémy za hlavu a urobiť si večer len a len pre seba nie je nikdy na zahodenie. Hoci to nie vždy ide tak bezstarostne, keď už si urobíte pohodlie a nemáte nič iné na práci, čo tak si ho čo najviac spríjemniť? Napríklad pri niečom, čo zavedie vašu myseľ niekam inam alebo vás duchovne obohatí.

Ak je váš byt len vaším kráľovstvom alebo ho zdieľate s niekým iným, rodinou, spolubývajúcimi či partnerom, vždy sa dá nájsť chvíľka, ktorá bude pre vás v niečom výnimočná. Voľný čas trávi každý po svojom a takmer každý deň aj inak. Ak sa nachádzate doma, základom sú pohodlie a venovanie sa príjemným činnostiam, vďaka ktorým necháte stres celého dňa za dverami. Skúste sa však aspoň raz za čas vyvarovať rýchlemu toku informácií, s akým sa stretávate azda počas celého pracovného dňa. Spomaľte a vychutnajte si relax, ktorý pohladí vašu dušu a vy pookrejete.

Ak máte vlastné bývanie, pravdepodobne ste ho zariaďovali tak, aby bolo pre vás čo najútulnejšie. Ľudia si vyberajú zariadenie nielen podľa toho, aké je praktické a atraktívne, ale aj podľa toho, aby pôsobilo čo najpríjemnejšie. V tomto smere sa kladie najväčší dôraz na postele i pohodlné sedacie súpravy. Vyberajte ich nielen podľa vzhľadu, pretože, čo z toho, ak nová sedačka bude síce vyzerať luxusne, ale v skutočnosti bude nepohodlná? Vyberajte preto tak, aby vám každé vaše „usalašenie“ sa na sedačke prinášalo radosť a odpočinok. Či už na nej oddychujete osamote, alebo s niekým blízkym, vždy sa dajú nájsť možnosti, ako si tento čas čo najviac spríjemniť. Možno si zapnete televíziu, idete na internet alebo sa začítate do knihy. Práve zimné obdobie je ako stvorené na čítanie kníh. Vonku sa skoro stmieva a to má na ľudí veľký vplyv. Nechce sa im chodiť tak často niekam von ako napríklad v lete. Navyše, keď je chladno, väčšina z nás volí pohodlie domova. A čo je vtedy lepšie ako dobrá kniha?

Nie každému však vyhovujú bestsellery či príbehy, ktoré prelúska za krátku chvíľu. Náročnejším, ale o to hodnotnejším kúskom sú knihy, pri ktorých máte istotu, že nie sú masovou záležitosťou, a tak si môžete ako ich majitelia a čitatelia pripadať výnimočne. Duchovné bohatstvo je totiž jednou z najväčších hodnôt. Tak prečo ho ešte viac neobohatiť o znalosti z kníh, už len pri dotyku ktorých pocítite zvláštno, akési tajomno? Dych vyrážajúce informácie, obdarené silou, to sú knihy ako napríklad tajomná Ezoosmóza, ktorú by vám určite odporučil každý, kto sa zaujíma o ezoteriku a poznanie. Zababušte sa, pohodlne sa usaďte a nechajte sa doslova unášať čítaním, ktoré už samo o sebe znie magicky a ezotericky. A o čom vlastne Ezoosmóza je? Tá totiž rozhoduje u všetkom. Miska váh Dobra a Zla je totiž v rukách človeka. Pri čítaní kníh, ktoré prenikajú do hĺbky duchovna, si môžu čitatelia uvedomiť veci, ktoré ostatným v dnešnom zhone ani nenapadnú. Preto je dobré aj prostredníctvom literatúry obohacovať duchovno a zároveň nechať k sebe preniknúť nové, i keď možno trochu šokujúce informácie, o ktorých ste doteraz ani netušili.

Rýchla doba, komercia a konzum sú niečím, čo preniká aj do pokojov domácností napríklad formou rádia či televízie. No kde inde ako práve doma možno dokonale vypnúť a od tohto všetkého sa dokonale odpútať? Ľudia žijú rýchlo, sú zavalení prácou, informáciami a technológiami a nepoľavujú ani vtedy, keď prídu domov. Priznajte sa aj vy. Po akom čase od príchodu domov siahate po telefóne, počítači či televízii?

Pre úplné zrelaxovanie a udržanie mentálnej pohody je jediným schodným riešením dať si na chvíľu od všetkého dynamického pokoj. Namiesto toho si radšej urobte čaj, zapáľte vonnú sviečku, ľahnite do niečoho pohodlného a vnímajte všetko pomalšie a precítenejšie. Na to sú ideálne relaxačná hudba, knižka, ktorá obohatí váš duchovný svet alebo iné upokojujúce činnosti. Ak máte pri sebe partnera, prečítajte si milé básne o láske, ktoré vás zaručene potešia. Samozrejme, nikto netvrdí, že tak človek nemôže robiť aj osamote, pri tejto činnosti totiž tiež určite poookreje. Mimochodom, básne o láske, ktoré nájdete napríklad v magazíne Vyznanie lásky, sú aj skvelou inšpiráciou. Ak nie je váš partner či partnerka doma, môžete urobiť malú „fintu“. Môžete sa totiž tváriť, že tieto básničky sú vaše a jednoducho ich použiť do vlastného „originálneho“ vyznania lásky. Vaša polovička možno ani nebude tušiť, že nie ste originálnym autorom, no určite ocení snahu. Potešiteľný je aj fakt, že tieto básne nie sú prevzaté zo žiadneho iného zdroja, ale napísané priamo pre vás. Pomocou tejto milosrdnej lži tak vašu polovičku určite milo prekvapíte.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

(PR)