Jednoduchý trik, ako si poradiť so zapáchajúcimi uterákmi

Trápia vás zapáchajúce uteráky? Vyskúšajte overený trik šikovných gazdiniek.

Určite mnohí z nás poznajú situáciu, kedy začnú čisto vypraté uteráky vo vlhkom prostredí kúpeľne nepríjemne zapáchať. Rovnako prestávajú po čase dostatočne sať vodu a poutierať sa nimi dosucha je poriadna fuška. Navyše strácajú aj svoju hebkosť a pružnosť, ich povrch je drsný a na dotyk nepríjemný. Za tento výsledok môže najmä aviváž a prací prostriedok, ktoré v kombinácii s tvrdou vodou, vytvárajú na povrchu uterákov stále silnejší vodeodolný povlak. Vďaka tomuto povlaku sa uteráky ani po ďalšom a ďalšom praní nezbavia nepríjemného zápachu a povlak na ich povrchu sa bude len zväčšovať. Za nepríjemný zápach môže tiež vlhké prostredie, v ktorom sa množia baktérie.

Ako dosiahnuť, aby boli uteráky bez zápachu a opäť ako nové?

Pomôže vám trik šikovných gazdiniek, na ktorý nepotrebujete nič iné, ako bežné suroviny z kuchyne. Postačí vám ½ šálky jedlej sódy, 1 šálka bieleho octu a horúca voda.

Postup:

Uteráky vložte do práčky a do dávkovača pracieho prášku nalejte horúcu vodu. Pridajte aj ocot a uteráky vyperte na bežnom programe.

Keď práčka doperie, uteráky nevyberajte, ale opäť prilejte do dávkovača horúcu vodu a ½ šálky sódy. Opäť vyperte na bežnom programe.

Nechajte vysušiť (ideálne na slniečku) a môžete si užívať uteráky, ktoré sú ako nové.

Prečo to funguje?

Sóda bikarbóna: neutralizuje zápach, odstraňuje špiny a mastnotu

...

Ocot: zmäkčuje vodu a odbúrava usadené látky z vody a pracích prostriedkov