Nepečte, toto máte pre návštevu hotové za minútku: Piškóty, banány a roztopená čokoláda – nič viac!

Šikovné slovenské žienky vedie, ako rýchlo pohostiť návšetvu, ulahodiť svojim ratolestiam a využiť jednouché prísady, ktoré majú doma. Prinášame vám krásne nápady na úplne jednoduché nápady na pohostenie, ktoré vytvoríte z obyčajných piškót a banánu, alebo obyčajného salka, ktoré vám poslúži na zlepenie dvoch piškót. Potom už len namočiť do čokolády a je to. Pozrite sa, aké utešené veci z toho môžete vytvoriť. Tieto nápady pochádzajú zo sociálnych sietí pinterest a facebook.

Falošné parížske rožky

Potrebujeme:

Dlhé piškóty

400 ml smotany na šľahanie 33%

200 g čokolády na varenie

2 bal. stužovača do šľahačky

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

100 g práškového cukru

Vrchná vrstva:

100 g čokolády na varenie

50 g masla

30 g tuku

Postup:

Do hrnca nalejeme smotanu na šľahanie a preložíme na sporák. Postupne zahrievame na miernom ohni a potom odstavíme – smotana sa nesmie variť!

Do horúcej smotany pridáme cukor a čokoládu na varenie nalámanú na kúsky. Miešame, kým sa čokoláda celkom nerozpustí a necháme vychladnúť – ideálne uložíme na celú noc do chladničky.

Potom smotanu s čokoládou vyšľaháme so stužovačmi na tuhú šľahačku. Navrstvíme ju do cukrárenského vrecka (príp. do igelitového vrecka z odstrihnutým rohom) a navrstvíme na dlhé piškóty.

Nakoniec si pripravíme polevu.  Vo vodnom kúpeli rozpustíme čokoládu s maslom a tukom. Keď sú ingrediencie rozpustené, zložíme z plameňa a necháme chvíľu vychladnúť.  V čokoláde máčame dlhé piškóty a uložíme ich piškóty s krémom. Nakoniec posypeme strúhaným kokosom. Vložím do chladničky stuhnúť a môžeme podávať.

Sladké hamburgery

Ľubovolný krém – lebo šľahačka na plnenie. Pokvapkajte rumom a podsypte kokosom. Dozdobiť ovocím.

Ďalšie krásne nápady

Použite ploché okrúhle sušienky na spodok. Na vrch položte piškótu viackrát namočenú do bielej čokolády. Jednu posypte kokosom, jednu čokoládovým zdobením. Ozdobte podľa vášho vkusu.

1.

2.

3.

4.

5.

6.