Jednoduchý trik, vďaka ktorému nebudete vedieť, čo sú usadeniny a vodný kameň: Nečistoty miznú pred očami a dlaždice žiaria čistotou!

Určite ste si všimli, že bez ohľadu na to, koľkokrát do týždňa umývate kúpeľňu, nečistoty a vodný kameň sa objavujú znova a znova. Je to veľmi únavné a vyžaduje si to veľa času. Preto máme pre vás veľmi efektívnu metódu z portálu salud180, vďaka ktorej vydrží kúpeľňa dlho čistá!

Kúpeľňa je vlhkým miestom a okrem zvyškov mydla, ktoré sa usádzajú na dlaždiciach, sa môžu objaviť aj škvrny od vodného kameňa.

Kľúčom k dokonalej čistote je tento domáci čistiaci prostriedok…

Účinný domáci čistiaci prostriedok

Potrebujeme:

2 PL jablčného octu

2 PL sódy bikarbóny

1 PL umývacieho prostriedku na riad

2 PL zubnej pasty

šťavu z 1/2 citróna

hubku

čistú nádobu

Postup:

 

Pridajte všetky zložky do čistej nádoby a dôkladne miešajte, kým nevznikne kompaktná hmota. Navlhčite hubku touto zmesou a naneste ju na dlaždice. Nechajte pôsobiť 10 minút, potom opláchnite väčším množstvom vody a osušte suchou handričkou.

Nečistoty a vodný kameň vám budú miznúť pred očami.

Hotovo! Je to také jednoduché a efektívne. Aby ste si udržali kúpeľňu dokonale čistú, opakujte tento postup aspoň 1-krát do týždňa.

Ďalší účinný spôsob

Ako uvádza youtube kanál LOVISOVET, rovnako účinný je aj tento domáci čistiaci prostriedok:

200 ml teplej vody

150 g sódy bikarbóny

1 PL saponátu na riad

50 g kyseliny citrónovej

100 ml octu

Postup:

Všetky prísady zmiešajte, naneste na kachličky, aj špáry a nechajte pôsobiť 30 – 40 minút. Po uplynutí tejto doby umyte. Na špáry je ideálne použiť starú zubnú kefku. Ide to ako po masle a špina mizne pred očami!

Podrobný postup nájdete v priloženom videu.

 

 

 

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay

Picture of Miroslava

Miroslava

Redaktorka magazínu To je nápad!

Dnes najobľúbenejšie