Jednoduchý trik, ako odstrániť tmavé škvrny len pomocou 2 surovín!

Na ľudskej pokožke sa pôsobením rôznych faktorov môžu objaviť škvrny, ktoré sa farbou odlišujú od zvyšku pokožky a nepôsobia esteticky. Niektoré škvrny sa objavujú vplyvom nadmerného vystavovania sa slnečnému žiareniu, iné pribúdajú s vekom a niektoré môžu súvisieť so zhoršenou funkciou telesných orgánov. Zatiaľ čo niektoré tipy nepekných škvŕn je možné odstrániť, iné si vyžadujú zvýšenú pozornosť a mali by ste o nich informovať svojho lekára.

Škvrny, ktoré je možné odstrániť!

Sú to škvrny, ktoré vnikajú v dôsledku nadmerného vystavovaniu sa slnečnému žiareniu, nedostatočnej ochrane pokožky, vplyvom dlhodobého fajčenia a podobných faktorov. Škvrny sa môžu objaviť až po rokoch.

Tvorba tmavých škvŕn súvisí s farbivom melanínom, ktorý je zodpovedný za tmavnutie pokožky po opaľovaní sa. V priebehu rokov, sa však na niektorých oblastiach nášho tela melanín nevytvára dostatočne a naopak na iných oblastiach sa vytvára príliš intenzívne. To môže sa nerovnomerné opálenie a vznik tmavých škvŕn.

Môžu byť tieto škvrny nebezpečné?

Odpoveď znie áno. Niektoré typy škvŕn môžu byť prejavom prebiehajúcich karcinogénnych procesov v našom tele a preto im treba venovať pozornosť. Toto sú varovné príznaky:

Škvrny sú veľmi výrazné a omnoho tmavšie ako zvyšok pokožky.

Škvrny sú zreteľne – nepravidelne ohraničené.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Škvrny sa neustále rozširujú a sú začervenané.

Ak spozorujete tieto príznaky, neváhajte navštíviť dermatológa.

Dobrá správa: Odstránite ich pomocou 2 surovín!

Drvivá väčšina pigmentových škvŕn nie je nebezpečná a je len estetickým problémom. Navyše, existuje skutočne jednoduchý a efektívny spôsob, ako sa ich zbaviť a vrátiť pokožke jednotný farebný tón.

Dve suroviny, ktoré budete potrebovať:

Cibuľová šťava (v návode je použitá červená cibuľa)

Jablčný ocot

Túto metódu recenzoval Doktor Dough Willen a jeho testy preukázali, že jednoduchý postup má skutočne úžasné výsledky.

Cibuľová šťava dokáže preukázateľne odstrániť pigmentové zmeny, zjazvenia a iné vonkajšie poškodenia kože. Cibuľa tiež obsahuje antioxidanty, ktoré bojujú s voľnými radikálmi a to najmä vo vrchných vrstvách kože.

Jablčný ocot obsahuje Hydroxykyseliny, ktoré pomáhajú odstrániť odumreté vrstvy pokožky. Spojenie týchto dvoch surovín má úžasný liečivý vplyv, ktorý dokáže odstrániť škvrny a prinavrátiť svieži vzhľad.

Postup:

Červenú cibuľu nakrájame nadrobno a vložíme do uzatvárateľného plastového vrecka. Vrecko uzavrieme a pomocou tupého predmetu cibuľu vo vrecku roztlačíme a vložíme do mixéra.

Pridáme ½ šálky jablkového octu a rozmixujeme najemno. Vezmeme vatový tampón, namočíme ho do zmesi a aplikujeme na miesta so škvrnami. Zmes odložíme na chladné miesto a metódu opakujeme každý deň po dobu 2-4 týždňov, alebo kým škvrny nezmiznú.

Video (postup prípravy od minúty 3:50)