Budú ju sypať ako z rukáva aj o polnoci: Tento starý trik naučí deti násobilku jednoducho, rýchlo a efektívne!

Šikovný a bleskurýchly spôsob, ako naučíte svoje dieťa násobilku tak, aby ju nezabudlo. Logické myslenie preň bude zábava!

Jedni ju milujú, inú ju nenávidia, taký už je údel matematiky. To, čo sa naučíme v škole, často po rokoch zabudneme, sú však veci, ktoré v živote využívame stále. Medzi nimi nechýba ani malá násobilka, dostať ju však do hlavy je pre deti často problém. Koniec školského roka sa blíži a ak chcete svojim ratolestiam pomôcť, s týmto trikom sa s násobilkou stanú najlepšími kamarátmi a v testoch sa pri nej už nikdy nezapotia.

Z násobilky zábava

Stále viac rodičov sa sťažuje, že vzdelávací systém je zlý a že deti nemajú motiváciu učiť sa. Problém je však skôr v tom, že nie sú naučené premýšľať, pretože si dnes všetko ľahko nájdu na internete. Matematika však nie je iba jednou z položiek na vysvedčení. Sami určite uznáte, že bez násobenia či delenia by ste sa v živote takmer nezaobišli a učitelia mali pravdu, keď hovorili, že sa bez nej v živote nepohnete.

V dnešnej modernej dobe si deti radšej nájdu informáciu pohodlne na internete.
V dnešnej modernej dobe si deti radšej nájdu informáciu pohodlne na internete. Foto: Pixabay

 

Pozrite sa, akú metódu využívajú žiaci vo svete. Vďaka nej sa z násobilky stáva zábava a navyše sa ju deti takto naučia rýchlejšie a efektívnejšie!

Pytagorova tabuľka

Poznáte ju? Možno ste sa vďaka nej násobilku učili aj vy, dnes už sa však toľko nepoužíva, a to je škoda. Tento známy ťahák neobsahuje žiadne informácie naviac, iba číslice. Je na ňom teda iba to, čo dieťa potrebuje, a to je tromfom. Deti si vďaka nej precvičia násobenie, no hlavne ich prinúti logicky myslieť. Memorovanie násobilky nie je také spoľahlivé, ako keď deti budú pri učení nad násobilkou premýšľať.

Akonáhle deti tabuľku chytia do ruky, začnú analyzovať vzťahy medzi číslami a na veľa vecí prídu samy. Tým si nielen že zlepšia logické myslenie, ale násobilka pre nich nebude taká nudná a zapamätajú si ju tak, že ju budú vedieť aj o polnoci.

Šikovná pomôcka takmer upadla do zabudnutia, stále sa však dá zohnať. Nájdete ju aj na internete alebo si ju môžete poľahky vyrobiť aj sami doma.

Matematika je obávaným predmetom, preto je užitočné, ak pomôžete deťom vytvoriť si ku nej dobrý vzťah.
Matematika je obávaným predmetom, preto je užitočné, ak pomôžete deťom vytvoriť si ku nej dobrý vzťah. Foto: Pixabay

 

Keď budete viesť deti k učeniu hrou, skôr si vytvoria pozitívny vzťah aj k obávanej matematike a privediete ich na cestu logického myslenia, ktoré sa im v živote veľmi zíde!

Dnes najobľúbenejšie