Jednoduchý trik, ktorý pomôže s popraskanými a suchými pätami

Máte suché a popraskané päty? Tento trik ich pomôže zjemniť a perfektne ošetriť už za 30 minút.

Jar je definitívne tu a s ňou konečne aj ľahké a vzdušné oblečenie, v ktorom si naplno užívame teplejšie dni. Zima však na našej pokožke môže zanechať nepríjemné stopy, najmä v podobe veľmi sušenej a popraskanej kože. Obzvlášť zabrať dostávajú naše päty, ktoré celé mesiace museli tráviť v ťažkej, teplej obuvi. Neustále trenie a nedostato hydratácie spôsobuje, že koža stvrdne a postupne začne stále viac praskať, čo môže viesť až k nepríjemným ranám, ktoré spôsobujú bolesť pri každom kroku.

Aby ste tento nepríjemnosti predchádzali, poradíme vám skvelý trik, ktorý vaše päty zjemní, odstráni mŕtve bunky a pokožku zmäkčí. Rozdiel spoznáte už na prvá dotyk.

Potrebujeme:

1 citrón

Postup:

Citrón rozdelíme na polovicu a obe polovice odšťavíme ( nie však celkom, necháme v nich trochu citrónovej šťavy. Potom obe polovice priložíme na čisté päty a obujeme ponožkou, ktorá citróny k nohe pripevní. 30 minút necháme pôsobiť a počas toho relaxujeme napríklad s dobrou knihou (chodiť s citrónmi na pätách rozhodne neodporúčame).

DSC_0174

DSC_0180

...

DSC_0187

DSC_0198

DSC_0208

Po 30 minútach zložíme ponožky a odstránime citrónové polovice. Kyselina citrónová odstráni odumreté kožné bunky a pokožku zjemní. Predtým drsné, popraskané časti kože tak budú razom jemné, hebké a svieže. Nakoniec natrite päty trochou olivového alebo kokosového oleja.

zdroj: onegoodthingbyjillee