Dajte do vody toto a korene porastú ako divé: S týmto trikom jeden odrezok čoskoro zaplní celý kvetináč a rastlinky budú silné!

Na urýchlenie rastu a tvorbu koreňov odrezkov nemusíte nutne používať chémiu. Ten najlepší výsledok dosiahnete pomocou týchto prírodných prostriedkov.

Na urýchlenie rastu a tvorbu koreňov odrezkov nemusíte nutne používať chémiu. Ten najlepší výsledok dosiahnete pomocou prírodných prostriedkov.

Ak rozmnožujete rastlinky odrezkami viete, že prvých niekoľko dní, je pre ich ďalších život kľúčovým obdobím. Odrezky potrebujú na svoj rast dostatočný prísun živín z pôdy, ktoré získavajú prostredníctvom koreňov. Aby zakorenili bez problémov a čo najlepšie napredovali, potrebujú našu pomoc. Vedeli ste, že prostriedky zo zázradkárstva – ako stimulátor zakoreňovania -môžete nahradiť bežnými prírodnými látkami?

Škorica

Mletú škoricu použite rovnako ako stimulátor zakoreňovania. Odrezok vložíme do mletej škorice a až potom do substrátu. Škorica stimuluje rast koreňov a ochráni odrezok pred hubovými infekciami.

Med

1 lyžičku medu rozpustite v 1,5 litri vody. Stonky odrezkov namočte do tejto zmesi na 12 hodín tak, aby približne 1/3 odrezkov bola vo vode.

Aloe vera

Odrezky umiestnime do vody a pridáme 7-10 kvapiek šťavy z Aloe vera a zavlažte odrezok. Ale vera podporí rast korienkov a ochráni ich pred infekciami.

Vŕbová voda

Niekoľko vetvičiek vŕby (môžete použiť aj rozmarín alebo topoľ) umiestníme do prehľadnej nádoby s vodou a počkáme, kým nepustia korene. Odrezky z rastlín vložte do rovnakej vody. Táto pomôcka pracuje spoľahlivo a rýchlo.

Roztok z kvasníc

100 mg kvasníc rozpustíme v jednom litri vody. Odrezky namočíme do tohto roztoku na jeden deň a potom premiestnime do čistej vody.

Dnes najobľúbenejšie