Takto si ich užijete celé mesiace: Jednoduchý trik, ako prinútiť rezané ruže z kvetinárstva zakoreniť!

Dostali ste rezané ruže? Vyskúšajte jednoduchý domáci trik, vďaka ktorému zakorenia a môžete sa z nich tešiť celé mesiace!

Dostali ste rezané ruže? Vyskúšajte jednoduchý domáci trik, vďaka ktorému zakorenia a môžete sa z nich tešiť celé mesiace!

Ak ste dostali kyticu ruži a tie pomaly ale isto začínajú vädnúť a strácať svoju krásu, môžete vyskúšať malý domáci experiment. Ak sa podarí, ruže na vašej parapete zakorenia a neskôr ich môžete presadiť do záhrady k ostatným ružiam.

Ako na to?

Vezmite ostrý nôž a odstráňte hornú časť ruže. Spodnú časť taktiež zrežte a zo stonky, ktorá vám ostala odstráňte všetky lístky. Odrezaná časť by mala mať dĺžku približne 20-25 cm.

Aby ste rezanú ružu prinútili zakoreniť, prinášame vám 3 najlepšie domáce metódy, ako na to. Neváhajte vyskúšať každú z nich s iným odrezkom.

1.

Pripravíme si roztok s obsahom droždia. Na 1 liter vody použijeme 100 mg droždia. Odrezky namočíme do roztoku približne do 1/3 odrezkov a necháme ich v ňom 1 deň. Potom opláchneme teplou vodou a preložíme na parapetu do nádoby s vodou tak, aby siahala maximálne ½ odrezkov. Necháme na slnečnom stanovisku v byte pri izbovej teplote. Vodu pravidelne meníme a dolievame, tak, aby vždy siahala približne do ½ odrezkov.

...

2 (2)

2.

V 1 litri vody rozpustte 1 lyžičku medu. Do tohto roztoku namočme odrezky tak, aby roztok siahal do približne 1/3 odrezkov. Potom preložíme do nádoby s čistou vodou tak, ako v predošlom prípade (nemusíme oplachovať teplou vodou).

3.

Do litra vody pridáme 10 kvapiek čerstvej šťavy z listu Aleo vera. Aloe urýchľuje rast koreňov a posilňuje „imunitu“ odrezkov. Voda by mala siahať do ½ odrezkov. Vždy ju dopĺňame tak, aby neklesla pod túto úroveň. Po 10 dňoch pridáme ďalších 5-7 kvapiek šťavy z aloe.

Keď odrezky pustia dostatočne silné korienky, jednoducho ich presaďte do črepníka so substrátom. Keď príde jar premiestnite ich do exteriéru a neskôr presaďte do záhrady k ostatným ružiam. Prípadne môžete zvoliť pestovanie len v črepníku – voľba je len na vás! :-)

zdroj: mindenegyben

text: redakcia