Jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť komárov: Prírodný zázrak z domácej lekárničky – treba len 2 prísady!

Zozbierali sme najlepšie recepty proti komárom, ktoré ste nám poslali priamo vy. Sú odskúšané a čo je najdôležitejšie, fungujú!

Repelent z 2 prísad

Dnes by sme sa s vami radi podelili o jeden zázračný prostriedok proti komárom. Vďaka nemu teraz môžete bezpečne pracovať vo večerných hodinách na záhrade alebo relaxovať na dvore či na záhrade.

Všetky ingrediencie pre tento zázračný prostriedok sú určite dostupné v každom dome, pretože tieto kvapaliny používame takmer každý deň.

Potrebujete len rastlinný olej (absolútne akýkoľvek), šampón na vlasy a 9%-ný ocot.

Všetky tieto tekutiny je potrebné zmiešať v pomere 1:1:1 (teda v rovnakých množstvách). Zmiešaním získate emulziu bielej farby, pričom jej skladovateľnosť je neobmedzená. Nie je však potrebné robiť akcie.

...

Emulziou treba natrieť pokožku a môžete pokojne zostať vonku aj večer a v noci.

Ďalšie návody, ako sa zbaviť komárov – toto vám funguje

Tento recept mám overený už roky a zatiaľ ma nikdy nesklamal. Funguje ako výborný odpudzovač komárov a to dokonca aj v okolí vody – ja používam aj pri rybačke a komáre sa ma nedotknú. Navyše účinkuje aj proti kliešťom. Stačí nastrúhať kôru z 1 citróna a pridať do 200 ml alpy. Pridajte aj 10 kusov klinčekov a nechajte asi týždeň lúhovať. Potom sceďte cez gázu a nalejte do rozprašovača. Používajte ako klasický repelent.

Valeriána lekárska je pre mňa najlepšia rastlina proti komárom. Stačí ju dať do miestnosti, alebo sušenú zapáliť a použiť ako kadidlo a s komármi aj muchami je pokoj. 

To nie je všetko, fungujú aj tieto nápady

Čerstvo narezané listy divokej čerešne použiť na potieranie odhalených častí pokožky. 

Esenciálne oleje z klinčekov, bazalky, anízu a eukalyptu môžu veľmi výrazne pomôcť. Odhalené časti pokožky potrieme domácim repelentom  (5-10 kvapiek na pohár vody), alebo nakvapkáme na gumičku do vlasov, či náramok. 

Ak sa rozhodnete sedieť v prírode pri ohni, dajte do vatry aj niekoľko vetvičky borievky.

10 gr klinčekov a 100 ml vodky alebo liehu, naliať do do nádobky so sprayom, nechať stat 2 týždne, pretrepať a je to.

Nasypať mletú kávu a zapáliť, iba to tlie, ale komáre sú fuč.

Vôňa cédrového oleja odstraňuje nielen komáre, ale aj muchy a šváby. Policu z cédrového dreva som dal do špajze a odvtedy nemáme doma ani mole. 

Potrie si odhalené časti tela paradajkovým listov, funguje to výborne.

Repelent od rybára

Potrebujeme (na veľkú dávku):

1 väčšie balenie ústnej vody (stačí najlacnejšia)

3 šálky Epsomskej soli (šálka = 200 ml)

1,3 litera starého lacného piva (napríklad po záruke, alebo také, ktoré ste otvorili a zabudli dopiť)

Postup:

Všetky prísady zmiešať, kým sa soľ nerozpsutí. Nastriekajte tam, kde máte na záhrade sedenie ja som nastriekal aj na trávu a vôbec to zeleni neublížilo, rovnako to neublížilo ani kvetom. Ja som nastriekal 2 x za celú sezónu a na komáre to fungovalo perfektne. Aj známi, čo to vyskúšali tak si chválili. Funguje to hneď a vydrží pomerne dlho – hovorím, mne stačilo minulý rok 2x nastriekať (záleží aj na tom, ako často prší) tam, kde v záhrade sedíme a trochu po okolí týchto miest. nemusíte sa obávať pivného zápachu, vďaka ústnej vode cítiť len príjemnú mentolovú vôňu.

Lukáš C.