Jednoduchý postup, s ktorým si zvládnete vyrobiť ochranné rúško aj o polnoci!

Ochranné rúško treba mať v týchto časoch vždy po ruke. Avšak častým používaním sa rýchlo ničí. Domáca výroba rúška vás vyjde oveľa lacnejšie, ako keď si ho kúpite v obchode a preto máme dnes pre vás jednoduchý návod z youtube.

 

Potrebujeme:

bavlnenú látku s rozmerom 32 x 28 cm

kus látky na filter

2 gumičky s dĺžkou 23 cm

ihlu a niť alebo šijací stroj

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

Látku si preložíme na polovicu zdola nahor a potom ešte zľava doprava tak, aby bola otočená lícnou stranou hore. Prežehlíme. Teraz si v pravom dolnom rohu vyznačíme od kraja 2 cm vodorovne a 7 cm zvisle. Potom si vyznačíme od ľavého horného rohu vodorovne 5 cm a tento bod spojíme pomocou pravítka s tým, ktorý sme si predtým vyznačili 7 cm zvisle od pravého dolného rohu.

Následne spojíme aj bod vo vzdialenosti 7 cm, s bodom vo vzdialenosti 2 cm. A z ľavej strany vedieme čiaru voľnou rukou jemne do oblúka. Vystrihneme.

Z ďalšieho kusu látky, ktorá je určená na filter, si podľa vystrihnutej predlohy vystrihneme jednu časť.

Vystrihnutú látku na filter preložíme na polovicu a skrátime z užšieho kraja o 2 cm. Prestrihneme na 2 časti.

Obe časti rúška priložíme k sebe lícnou stranou a po rubovej strane po oblúku prešijeme.

Časti filtra k sebe priložíme a prešijeme po oblúkovej strane. Potom látku za stehom zastrihneme.

Zošité časti rúška preložíme na polovicu a priložíme na seba stehom. Zvrchu priložíme steh na steh aj filter. Prešijeme pozdĺž celej vrchnej strany.

Rúško prevrátime na druhú stranu a prežehlíme.

Teraz rúško prešijeme po hornej, aj spodnej línii.

Do horného tunela, ktorý nám vznikol prešitím horného stehu si môžeme navliecť drôtik. Rúško tak bude lepšie priliehať k nosu. Zafixujeme ho dvoma stehmi po oboch stranách.

Okraje rúška preložíme a prešijeme tak, aby nám vznikli tunely na gumičky. Gumičky navlečieme pomocou háčika alebo zapínacieho špendlíka a uviažeme na uzlík. Uzlíky stiahneme do tunelov a rúško je pripravené na nosenie. Prajeme veľa zdravia!