Jednoduchý plán, ktorý odstráni celulitídu a zoštíhli za 1 mesiac: Nie je to len o cvičení, dajte tomu šancu tomuto a výsledok si všimne každý!

Myslíte si, že pomarančovej pokožky sa nedá zbaviť? Práve naopak, ak sa vám podarí stimulovať krvný obeh v kritických partiách a obnoviť pevnosť svalov a pokožky, máte vyhraté. Toto je expresný mesačný plán, s ktorým sa vám to podarí!

Myslíte si, že pomarančovej pokožky sa nedá zbaviť? Práve naopak, ak sa vám podarí stimulovať krvný obeh v kritických partiách a obnoviť pevnosť svalov a pokožky, máte vyhraté. Toto je expresný mesačný plán, s ktorým sa vám to podarí!

Ako sa zbaviť celulitídy a zoštíhliť kritické partie za  mesiace?

Pripravte si: odhodlanie a trpezlivosť, ruky a nohy a ide sa na to.

Kúpeľ s morskou soľou jedenkrát týždenne

A Simple Technique to Get Rid of Cellulite in Just One Month

Pripravte si teplý kúpeľ vo vani. Do vody vsypte 200-500 g morskej soli. Uvoľnené pokožka nasaje z vody minerály, vylúči škodliviny a zostane jemnejšia a hladšia. Relaxujte aspoň 20 minút.

Organický domáci scrub dvakrát týždenne

A Simple Technique to Get Rid of Cellulite in Just One Month

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Peeling spojený s masážou je najjednoduchší spôsob ako podporiť prekrvenie pokožky. Z bežných domácich surovín si môžete pripraviť scruby – peelingy, ktoré podporia mikrocirkuláciu, dodajú pokožke dôležité živiny a zbavia ju odumretých kožných buniek.

 • Zmiešajte 1 šálku soli s ¼ šálky olivového oleja

alebo

 • spojte 1 šálku pomletej kávy s 1 šálkou cukru a 2 polievkovými lyžicami olivového oleja.

Aplikujte počas sprchovania krúživými pohybmi a dôkladne opláchnite.

Plán na rýchle zahriatie

Na to, aby ste sa zbavili celulitídy, je nesmierne dôležité hýbať sa a cvičiť. Iba tak môžete vybudovať zdravý svalový základ a zabrániť presakovaniu ďalšieho tuku do oslabených tkanív. Nezničte sa však hneď v prvý deň a minúty cvičení zameraných na spevnenie stehien a zadku pridávajte postupne. Najlepšie overené cviky netreba veľmi predstavovať – drepy, výpady, zanožovanie, dvíhanie panvy, výstupy na prekážku, cvik horolezec, … Okrem klasických kardiovaskulárnych a silových cvičení, môžete vyskúšať aj pilates. Cvičte aspoň 3-4 krát týždenne. jeden z najúčinnejších cvikov proti celulitíde je takzvaný horolezec. Návod, ako ho správne cvičiť nájdete vo videu.

 

Vyvážená strava a pitný režim – každodenne

 • Viac bielkovín, vlákniny, zdravých tukov a komplexných sacharidov
 • Plné taniere zeleniny a ovocia
 • Menej hotových jedál, spracovaných potravín, soli a cukru
 • Pite minimálne 2 litre vody – pravidelne 1 pohár každú hodinu

Rybí a olivový olej

A Simple Technique to Get Rid of Cellulite in Just One Month

Pravidelné užívanie týchto olejov dokáže s telom a kvalitou pokožky priam zázraky. Každé ráno môžete skonzumovať jednu čajovú lyžičku olivového oleja alebo pridať počas dňa do šalátu. Rybí olej je jednoduchšie prijímať v tobolkách.

Urýchľovač metabolizmu

A Simple Technique to Get Rid of Cellulite in Just One Month

Ako začať ráno? Napríklad aj sviežo – do pohára s čistou vodou vytlačte polovicu citrónu, pridajte 2 cm očisteného nastrúhaného zázvora, premiešajte a vypite. Podporíte rýchlosť metabolizmu, nabudíte trávenie, činnosť obličiek a odplavovanie toxínov. Ak vás striaslo už len pri predstave štipľavo-kyslej chuti – pridajte prírodný antioxidant – sladký med a čerstvé lístky mäty.

Alebo vyskúšajte delikátny čaj – do šálky vyluhujte zelený čaj, pridajte 1-2 ČL medu, štipku kajenského korenia a ČL mletej škorice

Otužovanie

A Simple Technique to Get Rid of Cellulite in Just One Month

Ideme podporiť cirkuláciu krvi do pokožky, nabudiť jej pružnosť a elasticitu. Základom takejto jednoduchej hydroterapie počas sprchovania je striedať teplú a studenú vodu

 1. Začnite s príjemne teplou vodou.
 2. Zvyšujte postupne na horúcu a vydržte 30-60 sekúnd (neublížte si, voda by mala byť iba tak teplá, ako ešte znesiete).
 3. Postupne znižujte teplotu a z vlažnej prejdite na studenú vodu. Vydržte 30-60 sekúnd.
 4. Tieto teplotné výmeny opakujte 3-5 krát počas sprchy.
 5. Sprchovanie ukončite studenou vodou.

(Ak máte vážnejšie zdravotné problémy, konzultujte takéto otužovanie so svojím lekárom.)

Jedlo, ktoré pomôže pri celulitíde

Mäso

Predovšetkým červené mäso je bohaté na kolagén, ktorý ovplyvňuje pevnosť pokožky. Ako chcete celulitídu poraziť a zabrániť jej v návrate, mäso by vo vašom jedálničku nemalo chýbať.

Pohánka

Okrem mnohých ďalších benefitov tejto nenápadnej superpotraviny, obsahuje pohánka aj látku zvanú rutín, ktorá zlepšuje prekrvenie ciev v pokožke. Okrem celulitídy tak chráni napríklad aj pred vznikom kŕčových žíl.

Sladká paprika, paradajky, kapusta, petržlen a citrusové plody sú rovnako skvelý bojovníci proti celulitíde. Obsahujú bioflavanoidy, ktoré prispievajú k posilneniu kapilár a zlepšujú pružnosť pokožky.

Pozor na alkohol

Alkohol spôsobuje dehydratáciu a tá sa samozrejme prejavuje aj na zdraví našej pokožky. Výnimkou je však červené víno, ktoré obsahuje látku zvanú resveratrol, ktorý zabezpečuje hormonálnu rovnováhu organizmu. Hormonálne výkyvy totiž tiež prispievajú k vzniku pomarančovej pokožky. Maximálne si však dajte pohárik kvalitného červeného vína.

Slnečnicové, ľanové a chia semienka

Všetky obsahujú vitamíny skupiny B – konkrétne cenný vitamín B6, ktorý zlepšuje krvný obeh, prispieva k rýchlej obnove svalov. Semienka sú tiež vynikajúce v tom, že účinne dokážu odvádzať prebytočnú vodu z organizmu. Vitamín B6 nájdete tiež v hnedej ryži a v celozrnnom pečive.

Brokolica, špenát a listový šalát

Tieto potraviny sú vynikajúce pre vysoký obsah vitamínu C. Ten sa stará o zdravie buniek, spomaľuje proces ich starnutia a podporuje tvorbu potrebného kolagénu.

Voda

Tá je veľmi dôležitá, pretože len dostatočne hydratová pokožka môže byť pružná, pevná a zdravá. Tiež spôsbuje vyplavovanie toxínov z tela. Nezabúdajte preto na pitný pitný režim a namiesto sladených nápojov vsaďte na čistú vodu a bylinné čaje.

Pozor na soľ

Hoci je voda v boji proti celulitíde a pre zdravie vôbec veľmi dôležitá, jej zadržiavanie v tele k celulitíde paradoxne prispieva. Za zadržiavanie vody v tele môže vo veľkej miere soľ. Soľte menej a skúste ju nahradiť napríklad za exotické koreniny.

zdroj: brightside