Jednoduchý návod, ako si upliesť krásnu taburetku za jeden večer – na dvoch ihliciach: Najrýchlejšia metóda, zvládne to aj začiatočník!

Dlho predlho hľadaný návod od Radky V., ktorej chcem touto cesto poďakovať, pretože návod už vyskúšali všetky kamarátky a vznikli z toho prekrásne taburetky. Zvládne si ju upliesť naozaj každý. Dokonca aj začiatočník, je to naozaj jednoduché.

Potrebujeme:

veľké ihlice ( č. 20  -2cm priemer – ideálne z umelej hmoty)

6 klbiek akejkoľvek hrubej vlny (100g), napr vlnu  YETTI

Na vyplnenie:

Zvyšky látky, starší vankúš, deky, perinu….

Postup:

Najskôr si pripravíme vlnu na pletenie, zo všetkých šiestich klbiek si zmotáme jedno klbko, teda budete mať vlnu na pletenie zloženú zo šiestich povrázkov, tým docielite požadovanú hrubosť, dĺžkovo získate 145 m priadze.

zdroj: mimibazar

Na ihlice č.20 nahodíte 28 očiek a pletiete iba hladko – 30 radov, teda 60 otočení.

zdroj: mimibazar

Keď dopletiete 30 radu a ukončíte, vznikne vám  obdĺžnik, zošijete k sebe tie koniec kde ste začali pliesť a koniec, kde ste ukončili – to je veľmi dôležité. Keď si teda zošitý obdĺžnik potom položíte pred seba, bude to vyzerať tak ako na obrázku, je naozaj dôležité, aby rady boli presne takto a v tom je celý  fígeľ, po naplnení umožní toto zošitie roztiahnutie radov.

zdroj: mimibazar 

zdroj: mimibazar

Do spodného okraja navlečieme vlnu, ide to aj cez prsty bez ihly, navlečiete dookola pozdĺž okraja, oká sú veľké, a stiahnete.

zdroj: mimibazar

Po stiahnutí bude spodnú časť vyzerať takto, zaviažte na uzol a pretiahnete prebytočné konce dovnútra.

zdroj: mimibazar

To isté potom urobíte s tým horným, ale ten ešte nezaväzujte, len si ho pripravte na stiahnutie.

zdroj: mimibazar

Teraz prichádza na rad plnenie, vložíte si do vankúša pripravený starý povlak, obal, či plachtu, deku proste čokoľvek, trošku porovnávame a potom rovnakým postupom ako ste robili spodná časť, zviažete tú hornú, puf je potrebné naplniť poriadne, pletenie týmto spôsobom dovolí jeho roztiahnutie a pekne sa vám to vytvaruje.
no a máte hotovo.

zdroj: mimibazar

Veľkosť je pri 28 očiach a 30 radoch po naplnení 45cm na výšku a 50 na šírku

zdroj: mimibazar

Dnes najobľúbenejšie