Jednoduchý cvik s jazykom dokáže vyriešiť niektoré zdravotné problémy

Na to, aby ste sa začali cítiť inak a dosiahli fantastický efekt, potrebujete len váš jazyk. Lekár Andrew Weil totiž prišiel na jednoduchý cvik s jazykom, ktorý vás prenesie do oázy pokoja.

Chcete sa zbaviť napätia či zaspať zakaždým ako bábätko? Podľa doktora Andrewa Weila stačí aplikovať jednoduchú dýchaciu metódu, pri ktorej zohráva veľkú úlohu aj jazyk.

Lepšie ako lieky na úzkosť

Lekár opisuje dýchaciu techniku 4-7-8 ako prírodné sedatívum pre centrálny nervový systém a prirodzený spôsob, ako znížiť napätie. Pri trojstupňovej dýchacej technike je nevyhnutné použiť špičku jazyka, ktorú musíte držať celý čas opretú o ďasno za prednými zubami.

Držte jazyk za zubami! Tak touto typickou vetou vás rozhodne nekarháme, pretože v tomto prípade je to to najlepšie, čo môžete urobiť pre svoje zdravie. Ak budete držať jazyk tesne za prednými zubami, je potrebné dýchať a počítať do štyroch. Potom, čo naplníte svoje pľúca, zadržte dych na sedem sekúnd a pri ôsmej sekunde vydýchnite, pričom by ste mali zo seba vydať zvuk ako pri poriadnom vydýchnutí.

„Po dvoch-troch mesiacoch praktizovania nastanú významné zmeny,“ sľubuje doktor Weil. Podľa neho takýto spôsob dýchania zníži srdcovú frekvenciu, krvný tlak, zlepší trávenie a proti úzkosti zabojuje lepšie ako lieky. Okrem toho pomáha zaspať ľuďom, ktorí s tým mávajú problémy. V tom prípade je ale potrebné takéto dýchanie praktizovať štyri razy dvakrát denne počas piatich mesiacov.