Zázračný 5-minútový cvik, ktorý vás zbaví dvoch problémov súčasne!

Jeden jednoduchý cvik pomôže s dvoma problémami naraz. Naučte sa ho aj vy!

Sedavé zamestnanie je nesmierne nebezpečné pre ľudské zdravie, no dnešná generácia sa mu iba ťažko vyhne.

Týmto problémom sa dlhodobo zaoberá aj lekárka Toshiki Fukutsudzi, ktorej cviky a rady vyšli knižne v niekoľkomiliónovom náklade.

Práve doktorka Fukutsudzi je autorkou zvláštneho „zázračného cviku“, ktorý pomáha pri starostlivosti o panvu a chrbticu namáhanú častým sedením. Ako bonus odstraňuje tuk v oblasti bruška.

Samozrejme, aj tento cvik treba praktizovať pravidelne a dlhodobo, iba tak sa dostaví jeho zázračný dvojitý účinok.

Iba 5 minút a uterák

Na tento cvik potrebujete iba uterák, voľné miesto na cvičenie, karimatku a 5 minút času trikrát denne.

Uterák zrolujte do stabilného „valčeka“. Nebojte sa ho zviazať lepiacou páskou alebo špagátom, aby bol stabilný. Ľahnite si na chrbát s uterákom pod sebou v mieste, v mieste, kde máte pupok a kde sa vaša chrbtica začína ohýbať.

...

Nohy dajte od seba až do šírky ramien a prsty na nohách nasmerujte dovnútra k sebe. Ruky natiahnite nad hlavu dlaňami nadol a prstami k sebe.

V tejto polohe ležte nehybne po dobu piatich minút. Hoci cvik môže byť spočiatku bolestivý, odmenou vám budú skvelé výsledky.

Tento cvik opakujte trikrát denne po dobu niekoľkých týždňov. Dávajte si však pozor, aby vás počas cvičenia netrápili silné bodavé bolesti – v takom prípade v cvičení nepokračujte a radšej vyhľadajte lekára. Môže ísť o príznak omnoho väčších komplikácií, s ktorými vám tento cvik nepomôže.

Ak by ste chceli vylepšiť toto cvičenie tak, aby ste pôsobili aj na iné časti tela, skúste uterák umiestniť na iné miesto. Napríklad ak uterák umiestnite pod rebrá, dôsledkom bude o niekoľko centimetrov tenší pás.