Jednoduché tipy, ako odstrániť ovísajúci tuk v podpazuší!

Tipy, ktoré vám pomôžu zbaviť sa tuku v problematických partiách a spevniť poprsie. Na viditeľné zmeny sa môžete tešiť už o 3 týždne!

Hovorí sa, že najťažšie sa zbavujeme tuku v oblasti brucha. Sú však aj iné veľmi problematická miesta, ktoré vyžadujú zvýšenú pozornosť. S blížiacim letom chce každá z nás vyzerať čo najlepšie aj v bikinách a preto sa sústreďujeme na miesta, ktoré sú väčšinou zakryté. Jedným z ním je bezpochyby ovísajúci tuk na ramenách a v podpazuší, ktorý je nie len estetickým problémom, ale pri nosení spodného prádla nám spôsobuje veľké nepohodlie. Ukáže vám efektívne cviky, ako si s týmito problematickými oblasťami poradiť. Viditeľná zmena sa dostaví už o 3 týždne.

Budeme potrebovať:

Mäkkú loptu

Uterák

Na týchto cvikoch je najlepšie, že okrem spevnenie problematických partií a odstránenia prebytočného tuku, viditeľne spevnia aj poprsie.

Cvik s loptou má tri polohy

Postavte sa rovno a mierne sa rozkročte (na šírku ramien), loptičku uchopte oboma dlaňami a ruky zdvihnite nad hlavu. Tlačte na loptičku v tejto polohe 30 sekúnd bez prestávky.

Potom opakujeme predpažením – ruky sú rovnobežne s podlahou. Opäť tlačíme ruky k sebe po dobu 30 sekúnd.

...

1 (2)

Nakoniec zložíme ruky dole – k panve a poslednýkrát opakujeme cvik.

Cvik s uterákom má dve polohy

2

Vezmite uterák do oboch rúk a ruky mierne sa rozkročte. Ruky vystrite pred seba rovnomerne s podlahou a uterák čo najviac roztiahnite. V tejto polohe vydržte 30 sekúnd.

Potom ruky uvolnite a opakujte. Celkovo tento cvik zopakujte 4 x po sebe.

3

Ruky teraz zodvihnite nad hlavu a postupujte rovnako ako v prvom kroku. Vydržte 30 sekúnd uvolnite. Cvik opäť opakujeme 4 x.

Planking

4

Posledným cvikom, ktorý by ste mali do spevňovania poprsia a oblasti podpazušia zahrnúť je planking. Tento cvik, alebo presne povedané pozícia vám pomôže spevniť aj iné oblasti ako brucho, stehná a chrbticu.

Ľahnite si na zem na brucho. Vytlačte trup nahor tak, že obe ruky pokrčíte v lakti. Rovnako vytlačte hore zadok, nohy a to tak, že sa budete podopierať len špičkami chodidiel. Vaše telo teba budú podopierať len predlaktia a špičky nôh. Nohy by mali byť mierne od seba.Vaše telo by malo byť vyrovnané ako doska a zadok by ste nemali príliš dvíhať príliš nahor ani tlačiť smerom nadol. Sami pocítite, že najväčšie svalové napätie dosiahnete vo vyrovnanej polohe dosky.

Začnite na 10 sekundách – 10 sekúnd planking, uvoľnenie a cvik zopakujeme celkovo 4x. Postupne čas zvyšujte až na 30 sekúnd 4 x po sebe.

Všetko o plankingu cviku nájdete TU.

Cvičenie ideálne opakujte 2x za deň. Viditeľné zmeny sa dostavia už o 3 týždne!