Jednoduché spôsoby, vďaka ktorým dáte svoje šperky do poriadku

Predstavte si situáciu, keď sa chystáte na konkrétnu udalosť - obliekate si nové šaty, nalíčite sa, upravíte, idete do zrkadla, pozriete sa na seba a niečo vám chýba. Šperky. Impozantne vytiahnete svoj obľúbený prívesok zo zásuvky a zistíte, že je na slávnostnú príležitosť nevhodný. Už to nie je váš obľúbený iskrivý prívesok! Za tie roky z neho zostala iba vyblednutá reťaz a kamienok. Čo robiť, aby ste sa tomu vyvarovali?

Predstavte si situáciu, keď sa chystáte na konkrétnu udalosť – obliekate si nové šaty, nalíčite sa, upravíte, idete do zrkadla, pozriete sa na seba a niečo vám chýba. Šperky. Impozantne vytiahnete svoj obľúbený prívesok zo zásuvky a zistíte, že je na slávnostnú príležitosť nevhodný. Už to nie je váš obľúbený iskrivý prívesok! Za tie roky z neho zostala iba vyblednutá reťaz a kamienok. Čo robiť, aby ste sa tomu vyvarovali?

Základom úspechu dlhodobej krásy a lesku šperkov je dôkladná starostlivosť. A čo si poď nou máte predstaviť, sa dozviete v našom článku.

Venujte pozornosť dôležitým vlastnostiam šperkov

Šperkov je veľmi veľa, rozdiel v ich kvalite a cene spočíva v materiáli, z ktorých sú vyrobené. Najčastejšie sú medzi ľuďmi najobľúbenejšie zlaté šperky, potom lacnejšie strieborné alebo odolné z platiny či chirurgickej ocele.

Pre ťažké spracovanie samotného drahého kovu, je do šperkov pridávaná rôzna zmes zliatin. Čím je ich podiel ale vyšší, tým je výrobok náchylnejší na poškodenie. Pri špeciálnej starostlivosti sa ale môžete dočkať ich dlhodobo krásneho vzhľadu i pôvodného tvaru, bez ohľadu na to, z čoho sú vyrobené. Veľa teda závisí od vás.

Myslite na správne zaobchádzanie

Aby ste sa vyhli problému znehodnotenia vzácnych šperkov, potrebujete:

  • Uchovávať šperky mimo dosahu vody.
  • Skladovať ich oddelene.
  • Nenosiť ich pri športe a práci v záhrade.
  • Chrániť šperky pred vysokými teplotami.
  • Pravidelne ich čistiť.

Ak na ruke nosíte nové diamantové prstene, v takomto prípade myslite nielen na samotný kov, ale aj drahokam, ktorý je v šperku vsadený. Pod vplyvom rôznych látok sa môže, napriek svojej vysokej odolnosti, veľmi rýchlo poškodiť.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Jemné nečistoty môžete odstrániť mydlovou vodou a lesk prinavrátiť šperkom leštením kvalitnou handričkou. Špeciálne produkty na údržbu šperkov nájdete dokonca aj v drogérii.