Ničí vám bolesť chrbta život? Začnite čo najskôr robiť tieto jednoduché cviky, už pomohli mnohým ľuďom!

Ischias je sedací nerv, najdlhší nerv v celom ľudskom tele – tiahne sa od chrbtice až po lýtka. Pravdepodobnosť, že vás aspoň raz za život potrápi problémy s ischiasom, je až 40%. Nie všetky sa však prejavujú bolesťou. Niekedy je to obyčajné brnenie v nohách alebo slabosť v kolenách. Častejšie sa však ľudia sťažujú na bodavú bolesť, ktorá vystreľuje až do nôh a prežívate ju ako nepríjemnú bolesť pri každom pohybe. 
Ischias najčastejšie vzniká vyskočením platničky, spinálnou stenózou, osteochondrózou a syndrómom piriformis. Ochorenie môže spôsobiť zápal, bolesť a necitlivosť v nohe.Hoci je bolesť niekedy veľmi nepríjemná, väčšina prípadov ischiatických ochorení sa môže liečiť neinvazívnymi metódami po dobu niekoľkých týždňov.

Tieto jednoduché cviky už pomohli mnohým ľuďom

Pozícia kobry

Ľahnite si na brucho, nohy dajte k sebe, lakte ohnite a dlane položte na podlahu do blízkosti trupu. Zatiaľ čo sa opierate o svoje dlane, čiastočne narovnávajte lakte tak, aby ste pomaly dvíhali trup z podložky – vytvoríte približne 45 stupňový uhol.

Ostaňte v tejto polohe pár sekúnd a potom sa vráťte do počiatočnej polohy. Cvik opakujte 10-krát.

Koleno k hrudníku

Ľahnite si na chrbát, jednu nohu ohnite v kolene a druhu nechajte položenú na zemi. Pravú nohu začnite priťahovať k hrudníku pomocou rúk, ktorými koleno obopnete. Jemne ho potiahnite smerom k ľavému ramenu. Podržte ho v tejto polohe 30 sekúnd a vráťte do pôvodnej polohy. Zopakujte to ešte 3-krát a potom si vymeňte nohy.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Strečing chrbtice

Sadnite si na zem a vystrite obe nohy. Následne ohnite pravú nohu v kolene a položte ju vedľa kolena ľavej nohy. Pridržiavajte ho ľavou rukou, aby ste mohli vykonať mierne otočenie smerom doprava. Ostaňte v tejto polohe 30 sekúnd a zopakujte ešte 3-krát po sebe. Nakoniec si vymeňte strany.

Strečing zadných stehien

Vyložte si pravú nohu na akúkoľvek podložku, ktorá je o niečo vyššie ako vaše kolená. Začnite sa pomaly ohýbať, čím ďalej, tým lepšie. Vydržte 15 sekúnd a zopakujte cvik aj s druhou nohou.

Strečing stehien

Sadnite si na stoličku a nohy ohnite do 90 stupňového uhla. Zdvihnite pravú nohu a položte ju členkom na ľavé koleno. Pomaly sa nakloňte dopredu a počkajte v tejto polohe 15-20 sekúnd. Opakujte aj na druhej strane.

zdroj: lifer