Mikrovlnná rúra žiari čistotou za 6 minút: Žiadna veľká námaha a po mastnote ani stopy!

Dnes máme pre vás hneď 4 metódy čistenia mikrovlnnej rúry, vďaka ktorým bude perfektne čistá takmer bez námahy. Veríme, že vám to uľahčí údržbu domácnosti…

1. Metóda – alebo zlepšovák šikovného manžela

Pri tejto metóde treba odpojiť mikrovlnnú rúru zo zásuvky. Pripravte si roztok zmiešaním 100 g alkoholu a 100 g čistiaceho prostriedku na riad.

Tento roztok potom prelejte do fľaše s rozprašovačom. Nastriekajte tento prípravok na celý povrch mikrovlnnej rúry a nechajte pôsobiť asi 20 – 30 sekúnd.

Ak je mikrovlnná rúra príliš znečistená, nechajte pôsobiť dlhšie. Potom zotrite suchou handričkou. Tento spôsob čistenia je veľmi efektívny a bezpečný.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

2. Metóda

V miske zmiešajte vodu s 2 lyžičkami sódy bikarbóny alebo kyseliny citrónovej.

Vložte ju do mikrovlnnej rúry na 3 – 4 minúty a zapnite ohrev na maximálnu teplotu. Voda v miske by mala dosiahnuť bod varu.

Po ukončení tohto procesu utrite mikrovlnnú rúru suchou handričkou.

3. Metóda

Aj na youtube nájdete viacero účinných metód a jednou z najefektívnejších je aj táto…

Citrón prekrojte pozdĺžne na polovicu, vložte ho do misky, ktorá je vhodná do mikrovlnnej rúry, zalejte 4 šálkami vody a vložte na 5 minút do mikrovlnky.

Potom opatrne misku vyberte a utrite všetky časti mikrovlnky.

Handričku môžete pre lepší čistiaci účinok namočiť do citrónovej vody, ktorá nám vznikla, avšak dávajte pozor, bude horúca!

4. Metóda

Ide to aj pomocou octu.

V tomto videu na youtube sme sa dozvedeli, že je to tiež veľmi jednoduchá a efektívna metóda, ktorá zbaví mikrovlnku nečistôt, aj zápachu.

Do šálky nalejte ocot a zohrievajte asi 10 minút v mikrovlnnej rúre. Potom šálku opatrne vyberte, vyberte tiež otočný tanier a handričkou utrite všetky špinavé povrchy. Pôjde to veľmi jednoducho.

Prajeme veľa šťastia!

Video návod

 

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay