Zmes proti zamŕzaniu a roseniu okien!

Aby ste nemuseli ráno strácať čas s odmrazovaním okien vyskúšajte jednoduchý zlepšovák, ktorý používam už roky a s ranným rozmrazovaním mám pokoj.

Aby ste nemuseli ráno strácať čas s odmrazovaním okien vyskúšajte jednoduchý zlepšovák, ktorý používam už roky a s ranným rozmrazovaním mám pokoj. Pridávam aj overený zlepšovák proti roseniu okien zvnútra. Určite využijete najmä v nadchádzajúcich mesiacoch. Zvlášť, ak žijete na severe Slovenska tak ako my, možno už máte prvé odmrazovanie skiel za sebou. :-)

Tento trik mi poradil strýko a nemusíte sa obávať, že vám nejakým spôsobom poškodí čelné sklo. Základom je však nepoužívať horúcu vodu – neviem síce prečo, ale strýko nám to vždy hovoril a preto to dodržiavame.

Zmes na celú zimu, potrebujeme:

1 šálku alpy

1 l vody

Postup:

Jednoducho touto zmesou umyjeme okná a potom vyleštíme novinami. Okná nám nezamrznú.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ak vyčistíte touto zmesou vnútornú stranu okien a budete tak robiť pravidelne, nebudú sa vám rosiť zvnútra. Postačí vám však aj obyčajná okena, alebo iné látky na báze alkoholu. Ak chcete aby vám stierače nerobili na okne šmuhy, tiež pomôže, ak ich pretriete metylalkoholom, alebo alpou.

Jarka V.