Zbohom vrásky na viečkach a okolo očí: Jednoduchá zmes našich babičiek tromfne aj drahú kozmetiku z obchodu – a vejáriky okolo očí sú preč!

Starnutie je prirodzené a pravdou je, že sa mu nevyhne nikto z nás. Druhou vecou však je predčasné starnutie, ktoré sa prejavuje najmä na na našej pokožke. Mnohé ženy trápi veľmi tenká a jemná pokožka okolo očí, na ktorej sa vytvárajú vrásky omnoho skôr, ako na iných miestach na našej tvári. Tento problém dobre poznali už naše mamy a staré mamy a tá moja mi poradila perfektnú masku práve na tieto oblasti. Kedže som rovnako ako ona začala bojovať s vejárikmi okolo očí už pred tridsiatkou, verím, že aj iným ženám môže byť táto metóda nápomocná. 

Nestojí to skoro nič a výsledky vás prekvapia

Keď budete nabudúce piecť a zvýši vám vaječné bielko, na túto zázračnú metódu si určite spomeňte. Bielok v čistej forme dokáže krásne vypnúť pokožku a výsledky vidíte takmer okamžite.  Všetko, čo potrebujete je  čisté bielko a vatový tampón. Bielko postupne v niekoľkých vrstvách nanášajte na okolie očí. Oči na chvíľu zatvorte a bielko nechajte úplne zaschnúť. Je to výborný spôsob, ako relaxovať napríklad pri dobrej hudbe a pritom mať pocit, že ste práve vyšli z kozmetického salóna. :-) Po asi 20-30 minútach bielko umyte studenšou vodou a naneste hydratačný krém.

Mne sa veľmi osvedčila aj druhá maska s medom, ktorú mi tiež poradila moja mama (ona ju má od svojej mamy).

Budete na ňu opäť potrebovať vaječný bielok, hladkú jačmennú múku a med. Všetky suroviny zmiešajte do hustej kašičky, ktorú naneste na oblasť okolo očí. Masku nechaajte pôsobiť cca 20 minút a umyte vlažnou vodou. Táto maska je vynikajúca na vyhladenie vrások a tiež osvieži a hydratuje pokožku okolo očí.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Maska proti opuchom očí

Odstraňje opuchy, kruhy pod očami, osvieži a vyhladzuje jemné vrásky. Potrebovať na ňu budete 2 vychladené žĺtky, 1 lyžičku medu a 1 lyžičku olivového oleja . Všetky suroviny si zmiešame v miske a kašičku aplikujeme okolo očí. necháme pôsobiť 30 minút a jemne opláchneme.  Ak chcete pokožku osviežiť, zmiešajte žĺtok, olivový olej a trošku citrónovej šťavy. Necháme pôsobiť 20 minút a umyjeme vatovým tampónom namočeným v studenom mlieku. Tieto masky sú úplne lacné a ich efekt je odskúšaný.