Jednoduchá a účinná metóda, ktorá vám pomôže zatočiť so stresom. Potrebujete len dva orechy

Ľudia, ktorí žijú stresujúcim spôsobom života, veľmi dobre vedia, aké ťažké je nás vhodnú metódu na odbúravanie stresu. Našťastie existujú staré metódy, ktoré sú rokmi overené a pomohli už veľa ľuďom.

Orientálna medicína odporúča nosiť pár vlašských orechov vždy so sebou a v správny čas ich použiť na odstránenie nervového napätia.

Ako sa zbaviť stresu do 2 minút

V našich dlaniach sa nachádzajú aktívne body zodpovedné za fungovanie vnútorných orgánov. Ich masírovaním sa možno zbaviť rôznych ochorení a dokonca aj schudnúť! Dnes tieto body využijeme na odstránenie stresu a nastolenie pokoja.

Ak sa chcete rýchlo uvoľniť, mali by ste urobiť toto:

  • Do každej ruky vezmite dva orechy v škrupine a točte ich do kruhu. Kruhový pohyb zabezpečí, že prejdete po všetkých nervových zakončeniach, ktoré sú pri sebe.
  • Následne si orechmi prechádzajte aj po strede dlane smerom od dola k prstom. Jemne pomasírujte aj končeky prstov.
  • Celé cvičenie by malo trvať približne 10 minút, no ak vám je príjemne, môžete v masáži pokračovať aj dlhšie.

Stres a napätie vznikajú vtedy, keď nepočúvate svoje vnútro, svoje telo, svoj vnútorný hlas a zabúdate na svoje skutočné pocity. Uvedomte si, že zdroj rovnováhy a harmónie sa nachádza vo vás.

Každý z nás by mal mať niekde v duši miesto, kde bude môcť relaxovať a kde nájde vnútornú rovnováhu. Skúste ísť do prírody, kde sa dá načerpať naozaj veľké množstvo energie. skúste sa na svoje problémy pozerať z diaľky a s pokojom. Niekedy postačí len na chvíľu zavrieť oči a myslieť na niečo pekné. Prípadne skúste metódu usmievania sa. Usmievajte sa po dobu 30 sekúnd. Je vedecky dokázané, že to zlepšuje vašu náladu.

...