Tajný recept na bohatú úrodu papriky: Jednoduchá rada po ktorej paprika rastie ako z vody!

Ak sa vám doteraz v pestovaní papriky veľmi nedarilo, je čas to zmeniť. Ani kvalitné semená a vhodný substrát vám nezaručia, že sa vám podarí vypestovať silné planty, ktoré prežijú a začnú rodiť.

Hovorí sa však, že trpezlivosť ruže prináša a preto to netreba hneď vzdávať. Vďaka týmto radám sa vám konečne podarí vypestovať životaschopné sadenice a budete sa môcť tešiť na bohatú úrodu papriky.

Tajomstvo krásnej papriky

Táto rada už mnohým pomohla a veríme, že sa aj vám vďaka nej podarí dosiahnuť tie najlepšie výsledky. Možno by vám ani nenapadlo, že ten najlepší stimulátor rastu pre sadenice ste mali celý čas na dosah ruky. Ide o bežný kvapalný amoniak. Prispieva k posilneniu stonky a stimuluje rast listov.

Na roztok potrebujeme:

1 ČL amoniaku

1 l vody

...

Postup:

Amoniak dobre zmiešame s litrom vody, ktorá má izbovú teplotu a následne nalejeme na mokrú pôdu. Treba mať na pamäti, že tento proces treba vykonať 10 dní po presadení sadeníc. Tento istý proces následne zopakujeme po presadení sadeníc priamo do hriadky v záhrade. Na jedno vedro s vodou potrebujeme 10 ml amoniaku. Zmiešame a nalejeme do hriadky, ktorá je pripravená na vysádzanie. Potom ju posypeme trochou zeminy a následne môžeme vysadiť sadenice.

Tento jednoduchý krok vám zabezpečí silné, zdravé planty a následne bohatú úrodu chutných mäsitých paprík!

Zdroj: takprosto.cc