Najlepšia rada, ako sa zbaviť mravcov v záhrade aj v kuchyni: Stačí 1 lyžička na 10 litrov vody a už ich u vás doma neuvidíte!

Všadeprítomné mravce sú síce malé, ale veľmi svižné tvory, ktoré dokážu spôsobiť poriadne veľa komplikácií na záhrade aj v dome.  Máme pre vás skvelý tip, ako sa ich zbaviť rýchlo a natrvalo pomocou obyčajného amoniaku. 

Amoniak je roztok dusíka a vodíka vo vode. V každej lekárni je dostupný a pravdepodobne ho mnohí z vás majú aj doma. Amoniak sa dá využiť na mnoho účelov – doma, v záhrade a aj v otázkach zdravia môže byť vašim skvelým pomocníkom. 

Je známe, že amoniak má dobrý účinok proti uhryznutiu rôznych druhov hmyzu. Je veľmi ľahké odstrániť pomocou roztoku amoniaku svrbenie a začervenanie. Nepríjemný zápach tejto látky však môže spôsobiť podráždenie slizníc. 

Ako sa zbaviť mravcov v záhrade pomocou amoniaku

Existuje veľa spôsobov, ako odstrániť mravce zo záhrady. Často sú však pracné a málo efektívne. Jedným z najjednoduchší spôsobov je zbaviť sa mravcov pomocou amoniaku, jeho silná vôňa je pre škodcov neznesiteľná. 

Ak potrebujete odstrániť mravce z rastlín a tým zlikvidovať aj vošky, je najlepším riešením použiť tento roztok: 10 ml amoniaku rozpustite v 10 litroch vody (používame 10%-tný vodný roztok). Bude to nielen skvelý nástroj proti mravcom, ale aj výborné hnojivo  so obsahom dusíka. Ešte lepšie je pridať do tejto zmesi tri polievkové lyžice cukru a zaliať rastliny priamo ku koreňom alebo úplne postrekovať tekutinou celú rastlinu.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Preventívne opatrenie: Aby ste sa vyhli výskytu mravcov v záhrade alebo na záhrade, môžete do väčšieho vedra s vodou každých 14 dní pridať jednu polievkovú lyžicu amoniaku, pri zavlažovaní rastlín vo vašej záhrade.  Vôňa aj tak malého množstva stačí na odradenie nepozvaných hostí.

Ako na mravce v byte

Občasné čistenie parapetných dosiek, či rámov dverí roztokom amoniaku (na 10 litrov vody stačí 1 čajová lyžička amoniaku – ak máte aktuálne problém s mravcami, dajte 1 lyžicu amoniaku). Alebo chránenie otvorov, predovšetkým okien a dverí. S troškou úsilia sa vysporiadate aj s mravcami a to aj bez toho, aby ste museli zamoriť celý dom chemikáliami.